| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

mám tři děti - dva astmatici, dva alergici (já sama jsem alergik astmatik) ještě všichni čtyři máme sníženou imunitu.. ten jediný, co zatím není alergik - má "pouze" intoleranci na laktozu - tak aktuálně mu vyšla mutace jakého si genu - zvýšená pravděpodobnost vzniku celiakie

jedna má silnou alergickou reakci na penicilín, tu nejsilnější, nějak se tomu i říká - syndrom kohosi - málem se nám tenkrát udusila.. otekla jí půlka obličeje, plus kořen jazyku, mám má lehčí formu na veškeré ořechy, buráky jsou z toho nejhorší, pár kousků sníst může... ale prý se to může zhoršovat

nejmladší měl prudkou alergickou reakci, do dneška pořádně nevíme na co, pravděpodobně na nějakou složku kalciového doplňku stravy pro děti... otekl mu celý horní ret - neskutečně a k tomu jazyk.. skončili jsme u dr, ještě ordinovala.. a dopadli jak tvoje - hned cosi tekutého, pak prednison.. a pak jsme hodinu a třičtvrtě čekali, jestli už nebude otíkat, aby nás pustila domů

standardně mám doma čípek - rectodelt (ten už 2x nejmladšího zachránil před nemocnicí), plus 5mg prednison.. ten se jí jeden tuším na 5 kg váhy.. nebo tak nějak.. pak standardní antihistamika ve formě kapek i prášků, dále kluci mají každý svůj inhalátor, plus dohromady máme ventolin...

adrenalinový pen nemáme..jsem domluvená s dr pouze pro případ, že jedeme někde do zahraničí, kde není tak dobrá kvalitní péče.. on totiž ten pen je dost drahý a životnost má asi jen 9 měsíců nebo tak nějak... tady v čr je péče dostupná...a ty pokud do nemocnice - pohotovost dojedeš rychle.. tak pen není potřeba.. na pohotovosti dají, co potřeba je..

ten prednison, at dcera klidně nosí... naši kluci navíc nosí inhalátory a to i ten mladší - 4 roky, má v kapsáři ve školce náhradní ventolin.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.