| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já beru jiné léky, taky jsem dlouho odolávala, taky mi to lítalo - a že je to pěkně nepříjemný...Někdy už nejsem schopná rozeznat, kdy je mi divně od vyššího a kdy od nižšího tlaku, ale je to tak o 90% lepší s léky než bez nich. Od praktické jsem přešla na kardiiologii, přidám si tam bezpečnější a víc té dr. důvěřuju. Celoživotně jsem mívala svých 90/60 a bylo mi tak fajn, ale už jsem zažila i přes 200/95 (byly to jen epizody, ale nepříjemné, to mi fakt dobře nebylo). Holter mi taky naměřil víc, než mívám obvykle, ale ne zas o tolik. Teď beru 2 léky, ale od obou jen půlku, doufám, že to tak dlouho vydrží. Sportování je OK, po něm mívám tlak nižší (chodím s nordic walkling holemi), ale jen to samotné nestačí, nadváhu nemám - byly to asi hormony v klimakteriu, s tím asi nic neudělám.
Jo - a nechala jsem se poslat na nefrologii, mám totiž vrozený problémek s jednou ledvinou, on ten vysoký tlak s ledvinami může souviset - jednak sám o sobě je ničí a jednak pokud tam je problém, může se to odrážet právě na tlaku. Takže já třeba bych měla mít nižší tlak než je ten hraniční 140/90, to už je příliš.

Abych to shrnula: za sebe doporučuju najít dobrého doktora, domluvit se, že začneme s nižšími dávkami, zařídit si minimálně ještě tu nefrologii + probrat to na endokrinologii. A když máte tu RA takovou, jak píšeš, tak bych zkusila nejít ve stopách předků~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.