| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dášo,
já jsem poporodních patnáct kilo shazovala rok a půl... ale zase to více méně drží, nedostavil se jojo efekt.
A mám pro tebe špatnou zprávu - za nadváhu může z 80% strava, jenom cvičením to nezvládneš (ověřeno osobně - když 9 - 10 hodin cvičení týdně nefunguje).

Cvičení je určitě dobré, ale s třiceti kily nadváhy bych byla opatrná na klouby - volila bych něco, při čem je ta zátěž menší (tj. žádné běhání, skákání) - kolo, chůze, plavání... joga, pilates (žádné zumby a aerobiky) - spíš kvůli zpevnění a celkové fyzičce.

Nemusíš držet úplně dietu, ale zkus začít odbourávat zbytečné kalorie - slazené nápoje, mlsání mezi jídly, dojídání po dětech... zkus číst víc obaly (plátek měkkého salámu má 3x víc kalorií než plátek libové šunky). Různé hotovky a polotovary jsou obvykle plné zbytečných cukrů, tuků, ztužovadel a podobných...

Zkus odbourat zlozvyky (u mě pocit, že pokud si večer konečně sednu, tak si po celém dni "zasloužím" kus čokolády - u někoho jiného to může být dortík ke kávě, brambůrky k telce, nebo návštěva kavárny po hodině zumby - kdy káva se šlehačkou, cukrem a dortík mají několikanásobně víc kalorií, než co člověk "vycvičil").

Pokud na to chceš jít vědecky, tak na stobu je program, kam se dá zapisovat, co člověk snědl - abys měla představu. Mě to moc pomohlo, zjistila jsem, že mám ve stravě strašně málo bílkovin - a tím pádem jsem měla pořád hlad, protože tělo chtělo bílkoviny a furt je nedostávalo... (za mě - se stobem nesouhlasím, má tam strašně moc sacharidů a málo tuků, já potřebuju tenhle poměr prohodit, aby mi bylo dobře, ale pro základní orientaci to není od věci - a hlavně člověk vidí, kolik toho "sežere zbytečně" - a že má málo bílkovin, málo zeleniny a málo pije - obvyklé zjištění lidí, kteří s tímhle začnou).

A držím palce a přeju hodně trpělivosti - tohle je běh na dlouhou trať, neexistuje instantní řešení, zázračná pilulka nebo něco takového.... jediná možnost je najít si stravovací a pohybový režim, s kterým dokážeš dlouhodobě žít (žádné "teď budu měsíc držet dietu a pak se za odměnu naprásknu")~o~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.