| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

V nových občankách už je stav ženatý/vdaná nepovinný.

Nemůže nastávající manžel případně otci říct, že si prostě vyřizuje novou občanku?

Add svědek - zeptejte se na úřadě, kde budete mít svatbu, jestli by vám mohl svědčit jako druhý svědek někdo od nich.

Nevím jak teď, ale když jsem se vdávala, tak jsem musela na matriku v místě svého trvalého bydliště - oba jsme měli tenkrát trvalé bydliště ještě u rodičů, ani jeden v místě, kde se konala svatba. Na to také pozor.

Jinak změna příjmení se hlásí všude - zdravotní pojišťovna, banka, zaměstnavatel, lékaři, vyřídit případně nový pas... Ale dost jde udělat tak nějak postupně, třeba u lékařů jsme změnu hlásila až když jsem k nim z nějakého důvodu šla.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.