| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zdravím, mám doma dvě děti čerstvě 5 a rok a půl. Starší dcera je povahou hodně introvertní. Vím, že děti se nemají srovnávat, ale nedá mi to, dcera nechodí do školky a začínám "plašit" zda to sama zvládám. Jistě na řadu věci zapomenu. V tom mi pomůže, když mi napíšete co vaše dítě neumí a vy máte pocit, že už by mohlo.
Snažím se v běžném životě i pomocí různých cvičebnic dceru učit. Od malička je velmi zdatnáv mluvení (včetně všech problémových písmen), ráda tvoří, umí řadu písniček a básniček, umí počítat do 13ti a napsat tiskace pár písmen (cca 10) název číslice ani písmene však nezná (kromě 1 a T), pomocí cvičebnic natrénovala roční období a ví i co se v nich děje a já se poslední dobou zaměřila na dny v týdnu (ala v so bude v TV něco zajímavého dnes je středa, které dny zbývají?). Na druhé straně nerozezná pravou a levou stranu, neumí zapnout zip ani zavazát tkaničky (na ty si myslím je teda ještě chvilku čas), absolutně nezdraví (to asi ta její povaha), neumí jíst příborem, sporty - nechce se učit na kole, plavat, lyžovat atd. i když tyhle věci jsou u nás běžné, malování - absolutně ji nebaví, to co jsem ji naučila zvládne, ale sama se do ničeho nepustí jako, že udělá kolo se čtyřma čárkama a řekne, že je to pes to ne, prostě jen to co ji naučím. Obecně má takový přístup, že když jí něco nejde nebo má pocit, že to nezvládne hned to vzdá a motivovat ji je těžké. K založení tématu mě přiměly ostatní děti, nedávno jsem na hřišti potkala pětiletého chlapečka, evidentně vědátor, který pořád mluvil a mimo jiné hrlil řadu vědomostí o číslech na policii a psal je do písku atd. nebo kamarádka má mladší dceru, jen jsme si povídali a ona, že dcera se vážila a měla velkou radost, že už má 15kg, že pozná, že 1 a 5 je 15 a takových příhod je celá řada a já plaším, že je dcera pozadu. Hezkou neděli všem

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.