Přidat odpověď
no, s tím klidně počítej. Jsou dvě varianty, po císaři je maminka na oddělení šestinedělí 5 dní, za prtětem může kdykoliv (na jakýkoliv oddělení). Je tam jediné omezení, a to, když probíhá vizita, tak může být jenom u vizity svého dítěte, pak musí oddělení opustit (ochrana údajů), a když doktoři poprosí, že potřebují dělat u jiného dítěte zákrok, u kterého potřebují soukromí, nebo z jiného velmi vážného důvodu.
Po propuštění ze šestinedělí je tam oddělení intermediaru pro maminky, který má 7 lůžek. Někdy se podaří hned přesun na tohle oddělení, s tím, že dítě je sice na oddělení u sestřiček (maminka k němu může kdykoliv), pak, když je dítě už odpojený od monitoru, tak si jej bere maminka na pokoj. Když je dítě schopno samo pít 24 hodin pod péčí maminky, tak je možný jít domu. Ono totiž prtě přichází o hodně dní tréninku sání v plodové vodě, a na vzduchu se to musí naučit. To je o hodně těžší. Ale je tam možnost dělat i odložený bonding, my jsme jej dělaly až dva měsíce po porodu, a výsledky byly úžasný. Zkus, jestli je u mě funkční ten email, nechci psát zase takhle veřejně všechny svoje zkušenosti.
Vše se odvíjí od zdravotního stavu miminka, s tím, že nedonošené má svoje specifika. Nemůže se na něj tak spěchat. Zkušenost, nejen moje, že jak se na dítě spěchá, tak se to někde posere. U nás skoro fatálně, skončili jsme zpět na JIRP. On ten čas má svoje opodstatnění, co bych dělala doma s miminem, který není schopný samo pít. My jsme tedy šli domu se žaludeční sondičkou v zásobě, kdyby se nedařilo, a první měsíc doma byl peklo. Ale naše prtě nebylo úplně zdravý, naštěstí se ze všeho dostala.
Předchozí