| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hani, no jo, Brno má vlastně prázdniny jako my :o))) Ale u nás školka funguje. Jak ta miniškolka, kam chodí Petřík, tak státní, kam bude snad chodit od září..
Já jsem v úterý ukončila ošetřovanku, Petřík má sice pořád kašel, ale už trochu líp, tak snad se to už usadí.
Já jsem zase dneska koukala cestou do školky na rozkvetlé krokusy, na jednom seděla včela a k druhému se blížil čmelák :o))
Držím palce s tou operací, má to holka těžký.
Co se týká dortu, hold je Petřík asi víc mlsný, no.
Jinak začíná zase o trochu víc mluvit, už většinou pojmenuje věci, na které ukazuje, či o nich mluví. Dneska mi to říkala i učitelka ze školky. Jede si prostě ve svém tempu, asi sám ví proč :o)
Ten čokoládový dort jsem zkoušela poprvé, našla jsem si ho na internetu, ale byl dobrý. Tady máš recept, opíšu ti ho přesně dle původního znění:
15 dkg másla, 15 dkg cukru – tře se, postupně se přidává 6 žloutků, 2,5 dkg kakaa, 15 dkg změklé hořké čokolády (nejméně 50%kakaa), přidá se 15 dkg polohrubé mouky, ve které je rozmíchán prášek do pečiva. Nakonec se lehce vmíchá sníh z 6 bílků. Peče se zvolna v troubě 20 minut, pak se zvýší teplota. Celkem se peče asi 45-50 minut. Rozříznout na 3 díly, plnit rybízovou marmeládou nebo krémem a nahoru dát tmavou polevu.
- já jsem pekla těch 20 minut asi na 150 a pak jsem to zvedla na 170, rozřízla jsem to jen jednou a vršek a strany jsem potřela polevou, kdy jsem dala do kastrůlku necelou šlehačku a do ní jsem nechala rozpustit jednu hořkou čokoládu (70%). Bylo to tak akorát hustý na to potření. Pak jsem nám to ještě zdobila ušlehanou šlehačkou (Petříkovi ne, ten si šlehačkou nenechá kazit chuť :o))) Jo a do těsta jsem taky dala 70% čokoládu, jen jsem to trochu ošidila a dala tam jen 10 dkg.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.