| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Chci si nechat poradit, jak zvládat záchvaty vzteku 6letého dítěte. Bohužel se opakují pravidelně, většinou večer, když je syn unavený, a stále dost často - několikrát do týdne ale nejen večer, někdy i přes den.

Vždycky to začne něčím, že není po jeho, že si něco vymyslí a pokud to nedostane tak se začne vztekat a začne brečet a brečí a brečí, minuty, hodinu... Snažíme se to utnout v začátku, někdy se to podaří - převést pozornost jinam a v nestřeženém okamžiku to kvůli čemu vztek začal - např. že se nebude sám převlékat, tak vyřešit, prostě tak aby věděl, že není po jeho - že si něco umane a on se začne vztekat a ono se mu vyhoví. Ale jsou taky situace, kdy se to nepodaří, navíc když je v takovémto rozpoložení, tak jeden důvod k breku a vztekání brzo vystřídá jiný. A jsou situace, že mu nevyhovíme - např. že mu musíme "dělat lžičky" u večeře, aby se najedl, není k tomu žádný důvod, jíst umí, ale prostě to chce, a začne kvůli tomu brečet a vztekat se a vydrží mu to dvě hodiny a samozřejmě že ten večer už nevečeří. Je velmi umanutý a nic s ním nehne.
Z takovéto situace jsme pak psychicky zdeptaní všichni, vadí to i staršímu sourozenci jak hrozně při brácha při záchvatu řve, nerozumí tomu, proč se tak chová... A samotný syn je samozřejmě vynervovaný a uklidní se většinou jenom spánkem.
Nevíme, jak z toho ven, rozhodně nepomáhá to, že by se řeklo, že si vezme zkušenost z toho, že si nic nevyřve, situaci se opakuju, i na stejné situace. Stává se mu to se mnou i s manželem, takže to není o tom, že by se takto vynervoval jenom s jedním s rodičů.
Jinak je syn veselé a klidné povahy, vím, že to zní divně, ale tak to je. I když se nakonec uklidní, tak je zase dobře, jakoby o tom ani nevěděl.

Máte někdo radu, jak v této konkrétní situaci se zachovat? Ustoupit a tím, zklidnit situaci nebo trvat a svém i s tím, co bude následovat? Samozřejmě vždy se snažíme zachytit možností výběru z více možností, alternativy, domluvy něco za něco, slibem když ty to tak já to, ale pokud se něco takto umane a jde do vývrtky, tak žádné tyhle řeči už jsou kolem něj.

Chtěla bych poradit i s ohledem na to, že má tohle vztekání bohužel asi dědičné, protože jsem to prožívala jako dítě taky. A ráda bych mu pomohla, aby to neměl taky tak těžké jako jsem to měla já. Dokázala jsem se takto vztek někdy i z úplných blbin někdy do 18 let, až pak mě to přešlo a už se nevztekám a hodiny neřvu:-). A nikdy to nebylo tak, že by mi rodiče v tom kvůli čemu hádka vznikla ustoupili, povolili. A stejně se to stále opakovalo, byla jsem hrozně paličatá a neústupná ~n~

Díky rady jak tento vztek řešit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.