| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Podařilo se vám někomu vyřešit tímto přípravkem - nespavost. Způsobenou spíš takovým mechanismem bojím se, že neusnu, tak na to myslím a následně se tak vytočím, že doopravdy neusnu. Ve smyslu, že by zklidňoval, zbavoval úzkosti a deprese z toho, že jsem nespavec a celkově uvolňoval.

Působí i jako serotonin? vyřešil vám i sklony k depresi, které nejsou takové, že člověk depresívní kouká do zdi a není schopen přežít, přesto má neustále depresívní náhled na svět - jako mírná forma deprese.
Tj. četla jsem, že má účinky jako serotonin, takže by měl vylepšovat i tuto věc.

Prioritní je pro mě ale spaní, řešila jsem ho doteď přípravky typu stilnox, ale pak jsem zjistila, že jsem na ně psychicky fixovaná. To jest - hrůza, nemám prášek, neusnu. Působí už jen to dobré vědomí, že si člověk může prášek vzít a zaspat.

Ale dobrou náladu ve smyslu serotoninu nedodává, takže i na to spaní se dívám pořád pesimisticky, mám strach.

Raději bych něco přírodního, pokud to není moc drahé a je mi jedno, že jeden jako placebo efekt chemického prášku nahradím druhým placebo efektem třeba melatoninu.
Je to bohužel takový blok - já třeba přišla pozitivně unavená po cvičení, začínala jsem přirozeně usínat u televize, ale pak jsem se nějak probrala a už zase jela ve spojnici, že si musím vzít prášek na spaní, i když bych ho bývala nepotřebovala.
To samé druhý den po dlouhé procházce venku.

Bohužel taky neusínám v klidném prostředí, kde bych se mohla izolovat od okolí a udělat si svůj režim spaní - rodina courá, chodí, lehce svítí, sem tam něco práskne - malý byt.
Tak jsem si zvykla fungovat na povel - to znamená prášek na spaní byl pro mě jistota, že usnu, jako když si čistím zuby.
Vlastně mě to psychicky uklidnilo, že ho mám a určitě tedy usnu.

Bohužel už mi to přestává vychovovat, protože už nejsem schopná tu psychiku ošálit a bráním se spontánně usnout, i když to na mě usínání jde, prostě to usínání dělám moc násilně, jak mám strach, že neusnu, že se nevyspím.
Tak jsem nad tím přemýšlela, že podobné myšlení může být i nedostatkem toho serotoninu a nějaké té uvolňující látky, která člověka uvolní a dovolí mu usnout spontánně, nevnášet do toho násilí, nefungovat jako na tlačítko.
Já jsem takový hodně výkonnostní typ, hodně výkon, pak na povel odpočívat a tak.

Radši bych třeba přírodní látku jako melatonin, než chemická antidepresíva, protože jak jsem četla příběhy lidí na internetu, časem skončili s antidepresívy tam, kde třeba s braním stilnoxu. Bojí se to vysadit, přitom mnohým ze začátku mnohá antidepresíva nesedla, nebo sedla až po víc pokusech, experimentech.


K mírné formě deprese mám sklon a jak je na mě tlak v požadavcích zaměstnání apod. tak je to peklo. Proto bych radši vše řešila nějakou formou, která je přírodní, opravdu třeba zvýší serotonin, psychickou odolnost, odstraní úzkostnost.

Tak prosím osobní pozitivní zkušenosti s melatoninem a kde jste ho sehnali.


V tomto směru mám zkušenosti se stilnoxem nebo zolpidemem, delší dobu udržovací dávka, ale ve stresu mám tendenci dávku zvýšit a tohle nechci, tak přemýšlím o neškodnější alternativě, co by ale nebyla antidepresíva


Tak prosím osobní zkušenosti jak pomohl a kde se dá sehnat - slovenské shopy asi jak jsem slyšela a cenu

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.