| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám v širším příbuzenstvu zubaře, nyní je asi 3 r po škole, ale říkal mi, že i během ní mají dosti praxe a vrtání. Tedy není to tak, že by se učil teprv na pacientech, to probíhá během studia. On je mimo Prahu, tak k němu jezdit nechci. Ale na internetu ho lidi hodnotili dobře.

Vybral jsem si jmenovitě ošetřující zubařku. Sledoval jsem i dobu praxe, když je to přes 3 roky, tak umí dost. Horší je, když ve fakultní nemocnici operuje třeba kýlu začínající chirurg, který nemá praxi žádnou. Já tohle zařízení sledoval několik let, takže vím i, kteří zubaři odešly a které doktorky tam zůstaly.

Moje známá chodila do zařízení dr. Kopeckého, který je hodně mediálně známý. Měl ji tam mladý doktor, který pak odešel a založil si vlastní praxi. Na rozdíl od té kliniky ale u něj není od vzp hrazeno nic. Ceny má údajně stejné. Říkala mi, že byla u zubaře mimo Prahu, aktuně. Jedna stolička se jí zcela rozpadla. Přitom tenhle mladý doktor je pěkně drahý, momentálně by byl nad mé možnosti (teda zaplatil bych ho, ale bylo by to pro mě fakt hodně a na úkor jiných věcí).

V tom Stomatu jsou docela slušně vybaveni, když to srovnám s předchozí doktorkou. Křeslo polohovací, nemusí při vrtání stát, po vrtání mi doktorka i přeleštila přední zuby. Ale hlavně mi zuby zrengenovaly, mé první zubní rtg vůbec. Sondou se kaz nenašel, až rtg v ordinaci objevil mezizubní kaz. Přístup doktorky při vrtání byl citlivější než dříve, nabídnuta anesteze, se spravováním si vyhrála docela dlouho, dřívější doktorka to měla rychleji.

U předchozí doktorky mi plomby vydržely dlouhá léta, u některých ale došlo ke kazu pod plombou - to vše před dávnou dobou. Dosavadní plomby, některé starý amalgám, jiné ten s příplatkem, mám taky už přes 20 let.

Já jsem teda spokojený, péče tu je lepší než jsem měl předtím, i když něco se tu platí, předtím ty doplatky byly menší, ale dnes by taky byly asi vyšší. Za o něco dražší plombu mám dvojí RTG. Vybaveni tam jsou docela dobře, přístroj na keramické korunky tu mají stejný, na internetu Kopecký kolem něj dělal velkou slávu, podobně nemocnice v Berouně. Já doufám, že zatím mě tohle nečeká.

Vedle vybavení ordinace plus dalšího vybavení (laboratoř, RTG mimo ordinaci) pak asi záleží na kvalitě lékařů. Tady mají spíš ty mladé ze školy, kde jich velká část po pár letech přejde jinam nebo si začnou vlastní ordinaci. Myslím, že záleží na konkrétním zubaři/řce. Jak je svědomitý/á a šikovný/á. U té předchozí jsem taky začínal, když byla mladá... Nevýhodu tuhle pracoviště asi má v tom, že zubařka může kdykoli odejít a pak je člověk předán někomu, koho si nevybral. K arabskému lékaři bych nešel a ani k čerstvému absolventovi.

Jinak stížnosti na nekvalitní práci byly i v dosti drahém zařízení (dr. Willkové) u sympatické dr. tehdy Kaskounové, nyní Šmuclerové. Ta už je jinde, opět dosti drahé zařízení. Někteří lidé si stěžovali i na dr. Česneka. Ten je milý, jenže plomby po letech se ukazují jako kvalitní. Spíš udělá vše esteticky perfektní, dlouhodobě ale aspoň u někoho ta práce valná není. Přijde mi, že to je jak sázka do loterie. Pacient dokáže vyloučit pár věcí, např. nepříjemný zubař, zbytečně bolestivé ap. Dlouhodobou kvalitu práce poznat těžko. Zmiňovaný dr. Koepcký správně uvádí, že kvalitu zubaře laik nepozná, je to o důvěře.

U některých zubařů, co byly ve Stomatu, tak jsem si všiml, že jsou jinde a kde konkrétně. Zatím jsem s péčí spokojený, lepší kvalita při přijatelné ceně, znám i rizika, mladí zubaři s vysokou fluktuací. Jenže tohle mají i dražší zařízení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.