| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj,

a syn spálu měl? Jinak můj syn před několika lety donesl spálu ze školy, typická spálová angína. Jde to strašně rychle. Zase je fakt, že užil 2x antibiotikum a bylo mu podstatně lépe. Zvládl to v pohodě.

Já jsem s ním byla doma. Riziko nakažení u dospělého prý velmi nízké. Houbeles. Po několika dnech jsem se asi 2 dny cítila unavená - taková nemastná neslaná, jako by na mě mělo něco hupsnout. Pak to přešlo. Za pár dní (2-3) jsem se najednou osypala trochu na břiše, pak se přidaly ruce - předloktí, paže. V krku mě vůbec nebolelo, nemám krční mandle, nic. Nesvědilo to, jen drobná vyrážka (ne štípance). Okamžitě mi bylo jasné, že jsem se nakazila. Jela jsem na pohotovost - a dodnes, když si na to vzpomenu ~o~~o~. Nechtěli mi věřit, že mám spálu, neměla jsem klasické příznaky, nejprve mi tvrdili, že to je z jídla, pak zase z pracího prášku. Takže jsem domů jela bez antibiotik, že si mám ráno (když to nepřejde) zajít ke své praktické lékařce. Do rána jsem byla rudá jak sovětská vlajka a jen jsem vešla do ordinace k dr., okamžitě věděla kolik uhodilo. A když jsem ještě potvrdila, že syn má spálovou angínu, tak bylo hotovo. Bohužel tím, že jsem antibiotika dostala až po rozjezdu nemoci, potýkala jsem se s tím ještě hodně dlouho. Neschopenka atd., dlouho vysoká sedimentace, sloupaly se mi chodidla ještě za dva měsíce po odeznění příznaků.
Fakt děs ~q~~q~.

Ještě jsem se šla zeptat dětské dr., zda mladší syn se má taky izolovat a nemá chodit do školky, bylo mi řečeno, že dneska už se neizoluje, klidně ho mám poslat, pokud není nemocný, přestože jsem jí řekla, že já i starší syn máme spálu (neviděla v tom problém) ~8~~8~. Já tedy jo - syna jsem nechala doma pro jistotu. Jako rodič bych asi taky hodně nadávala, kdyby toto udělal někdo jiný.

Takže asi tak. Doufám, že to spála není a žádné problémy nebudou.~x~
Hezký den.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.