| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj holky,

mám za sebou docela náročné dva týdny. Blížící se porod kamarádky, do toho práce, škola...úplně jsem měla výčitky, že se nemám čas věnovat Rubínkovi...Kamarádka dva týdny přenášela (lépe řečeno byla 2 týdny po termínu porodu) a tak jsme čekaly každý den, že se něco stane a nic. Nakonec začali v pondělí večer s preindukcí a v úterý s indukcí...V úterý se to nerozběhlo, tak se začalo ve středu znovu a večer před 22 hodinou přišla holčička na svět. Uff, takt to byla fuška, i když jsem nerodila osobně. No a jestli jsem přemýšlela, že bych druhý porod možná zvládla v klasické porodnici, že už bych si to ustála, tak po tomhle zážitku jsem se rozhodla, že to fakt ne. Aby mi každou chvíli někdo točil monitor a hrábl do mě každý, kdo šel okolo, to si nechám ujít. Jediné, z čeho mám fakt radost, je to, že porodila normálně (už od začátku strašili s císařem) a že jsme nakonec uhádaly poporodní bonding - dali sice holčičku na pár minut na bříško, ale pak ji hned chtěly ženské z novorozeneckého "pro sebe". Dovolily jsme doktorce, aby ji prohlédla a poslechla fonendoskopem, dokonce, aby ji odsály, ale jak ji chtěly brát "jen na chvíli" zvážit, umýt, obléknout, zabalit, tak jsem zakročila a holčičku dala kamarádce na břicho, přikryla zavinovačkou a už jsme ji nedaly. Babky byly naštvané, že to potřebují zavést do počítače, že holčička je prochladlá (aby ne, když ji tam na studené podložce několik minut vyšetřovaly) a že ji maminka nezahřeje tak, jako zavinovačka...no měly smůlu ~j~. Na druhý den jsem jí pomohla s kojením (nikdo neřešil, že se jí nepodařilo 12 hodin po porodu holčičku přiložit, přestože si zuřivě cucala ručičku a pusinkou chňapala po všem, co připomínalo prs...) a už to krásně zvládají samy, zítra pojedou domů, nemocnice fakt není dobré místo na porod ani poporodní období, brrr.

No a jinak jsme se všichni moc těšili, hlavně Rubínek se nemohl dočkat narození miminka. Když jsem jela v úterý do porodnice, tak mi říkal: "maminka nejede do porodnice, maminka nemá v bříšku miminko, Rubínek pojede, Rubínek má v břísku miminko a přiveze ho Zdeničce". A pak taky říkal, že pojede do porodnice na bagru :-). A že má sestřičku. Když jsem se ptala kde, tak řekl že v bříšku :-). No kdybyste nevěděly, jak přichází děti na svět, tak si to můžete poslechnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=2bpjxaPViQ4

MINONK, tak vy už taky do školky? To je fakt blbé, když Ti nedovolí tam s ním třeba první den nebo aspoň první hodinu být. Mě rovnou řekli, že tam můžu být i druhý den, jestli chci...ale Rubínkovi se tam tak líbilo, že to nebylo potřeba ani ten první den. Možná tu první hodinu, pak už určitě ne. Tak třeba to Daníkovi taky sedne. Aha, tak už tam včera poprvé byl? Jak to dopadlo?
A ten půlúvazek Ti přeju...to bych potřebovala taky, ale v našem oboru je jich minimum...

ILLAAA, píšu, ale to nevadí :-). Chodí zatím na dva dny v týdnu. Mohl by klidně častěji, ale já si ho chci ještě užít, dokud to jde. Až nastoupím do práce, tak vím, že to v pohodě zvládne.
No se spaním to mám tak: máme opravdu širokou postel (2 metry). Já mám malý zdravotní polštář (nesnáším velké a rozpláclé) a tak se vedle vejde takový malinky placatý Rubínkův (jen na něm usíná). Ale kdyby chtěl, tak může spát bez něj, místa máme takhle dost. Spíš řeším občasné nehody. Rubínek prohlásil, že plínu nechce a hrozně se bránil, tak jsem mu ji nedala. 14 dní byl suchý a já jsem pořádně ani nespala, kdyby se mu chtělo, abych ho rychle dala na nočník pořád jsem kontrolovala, jestli je suchý. Byl. Tak jsem si řekla, že už asi k tomu dozrál a jak je bez plíny, tak se nepočůrá. Poprvé jsem fakt tvrdě usnula a co myslíte? Počůral se ~t~. To bylo jak noční můra. Zase jsem nemohla zabrat a on byl suchý...a pak další nehoda. Blbé je, že spí na mojí půlce a já spaní na igelitu nesnáším. Jenže praní potahů je taky dost náročné, obzvlášť, když už je docela chladno a neschne to tak rychle...
A Rubínek už si taky všude vleze s pomocí židle. A taky si nosí nůž i prkýnko na stůl a krájí si jablko či cokoli jiného. Naštěstí se zatím říznul jen jednou a lehce, tak ho pod dozorem necháváme krájet, je hrozně šikovný, zvládne už i příbor (ale je to namáhavé, takže se brzy vrátí k osvědčenému jedení rukama ~t~)...Však taky pořád trénuje, když nemůže krájet doopravdy, tak krájí aspoň příborákem plastelínu ~:-D

HANI, těším se na toho 29., protože ve středy chodím do práce a Rubínek do školky. Nebo to školka nebude? I kdyby ne, tak do práce musím...

HOFLENKO, juuu, vy už máte postaveno a nastěhováno? To byl teda fofr!!!!! Tak moc přeju příjemné bydlení, to zařizování je sice náročné, ale když člověk ví, že to dělá na svém, tak je to smysluplné a příjemné...A taky přeju dobré sousedy. S tou cystou je super, že máš nějaké možnosti, že nemusíš hned na laparku a s tím spojené odebírání...ve Tvém věku mi to přijde fakt drsné. Nechceš pak zkusit nějaké byliny? Kamarádkám zabraly Jonášovy kapky....




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.