| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak až my oba s mužem nejsme věřící, obě dcery chodily do Křesťanské mateřské školy.
Jediný důvod, který k tomu byl, byl tan, že jsou ve městě 2 MŠ a v té době měla ta druhá špatnou pověst. Při první dceři jsem se i seznámila a později spřátelila jak s ředitelkou, tak s jednou s učitelkou, takže u druhé dcery byla volba jasná...
Starší dcera byla taková přemýšlivá a po asi měsíci docházky do MŠ jsem ji jednou před oběděm viděla, jak sedí u stolu a důležitě má sepnuté ručičky. Tak se jí ptám, co dělá. A ona že se modlí před jídlem, že se takto modlí v MŠ každý den. A tak jsme si to tom povídali - co všechno děti (z věřících rodin) v MŠ dělají, čemu věří a tak. A tehdy přišla "moje chvíle". Povídala jsem si s dcerou o Desateru a ona že o tom děti ve školce mluví. Tak jsem se jí ptala zda ví, jaká tam jsou pravidla. Ona že přesně ne, tak jsem jí začala říkat, jaká ta pravidla jsou. A říkala jsem jí třeba že nesmí krást, nesmí nikoho zabít - ale to ona jako dítě by určitě neudělala. Ale že je jedno pravidlo hlavně pro děti: Cti otce svého a matku svou (věřícím se omlouvám za asi nepřesnou citaci). A že to znamená, že když jí já, nebo tatínek něco řekneme nesmí odmlouvat, ale odpoví "Ano maminko" nebo "Ano tatínku" a půjde to udělat. Koukala na mně trochu nedůvěřivě.
Ale asi si to ve školce druhý den ověřila a v ten okamžik bylo po náboženském zanícení u nás doma :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.