| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Buchli, téma nevím, přijeli jsme včera z dovolené, asi jsi psala něco dřív. Ale hlavně využij odbronou pomoc . bez toho se to nedá .Já mela teda pouze poporodní blues, ale i tak to bylo na palici a byla jsem strašně ráda, že mi nabídli přivolání odbornice už v porodnici. byla úžasná, mám na ni někde myslím ještě kontakt - byla přímo specializovaná na poporodní psychické problémy, alepro Tebe asi nevyužitelná, je to daleko. Já teda AD nepotřebovala, stačilo mi povídat s ní, ale nebránila bych se jim, kdyby to bylo třba.
A to kojení... no, hele, já přestala kojit mrńouse velmi brzy - cca kolem 3 měsíců, a to ještě byl kojen s přestávkami třeba 2 týdny. Já teda neměla sebemenší "technický" problém s kojením, naopak, kojila jsem k tomu ještě nedonošeného synovce. Ale náš mrňous měl bohužel polyvalentní alergii na tolik věcí, že jsme je ani ve spolupráci s imunologem a s všelikými triky s testy a vysazováním a dietami a kojením a nekojením (to jsem si mohla dovolit, protože jsem zároveň kojila toho synovce, takže laktace mi rozhodně neslábla ani po dvou týdnech nekojení vlastního dítěte a mohli jsme průběžně zkoumat, co vadí a nevadí) nedokázali odhalit a nakonec prťous skončil stejně na Neocate, protože kojení znamenalo stále dosti masivní krvácení do stolice a nedalo se to zastavit. Až s příkrmy jsme odhalili ty spousty věcí, které mu vadily. To, že jsem ho nakonec musela přestat kojit vlastní dítě, mě v tu chvíli strašně zkříslo a těžce jsem to obrečela.
Kojila jsem pak dál aspoň synovce, ale asi po měsíci mě to už opravdu vyčerpávalo a hlavně týralo rozdělávat vlastnímu Neocate do lahvičky a spousty svého mléka mrazit pro jiné dítě, že jsem pomalu skončila. A pak se mi kupodivu strašně psychicky ulevilo, ono přece jen kojení s psychikou šíleně mává. A hodně jsem se psychicky srovnala. Vlastně to byl nečekaný vedlejší efekt ukončení laktace, ale hodně mi pomohl, vlastně až kolem těch 4,5 měsíce po porodu jsem začala být spokojená a přijatelně klidná a konečně si začala miminko fakt užívat.
Jo, a srdeční vadu (naštěstí maličkou a neomezující) a neurologické problémy měl taky, což mi taky nepřidávalo. Po ukončení kojení jsem se i na to začala dívat klidněji, trošku s odstupem a větším optimismem.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.