Ale dámy, no tak, tohle "moralizování" je zbytečné, která z Vás v 15ti nepožila ani kapku alkoholu? Samozřejmě neni dobré dítě v tomto podporovat, ale zase nějaké tvrdé odpírání může mít opačný efekt - dítě to bude naschvál dělat, tajně chodit do hospody nebo do klubů atd. Známe to....zakázané ovoce chutná nejlépe. Takže sklenička někdy např. jako přípitek nevadí, ale rozhodně nenalejvat pořád.
Co se týče té právní stránky - podle mě by jeho matka měla mít právo syna umístit do protialkoholní léčebny i proti jeho vůli, do 18ti let jsou za jeho zdraví ze zákona zodpovědni rodiče. Jednou to řešila sousedka - ta má teda 25letého syna alkoholika a když šla za doktorem, zda by nešla nařídit léčba, tak řekl: "Kdyby byl nezletilej nebo nesvéprávnej, tak to jde." Takže si myslím, že by se to povedlo.
Já bych ho teda raději do léčebny nedávala - mohlo by to mít opačný efekt. Syn by se mohl naštvat a vztah s matkou by to mohlo ještě pokazit, navíc kde máte jistotu, že až ho pustí, tak opět nezačne pít???
Myslím, že problém bude jinde. Je třeba na kluka víc dohlížet - ano, matka má hodně práce, ale tak ať to zkusí nějak časově "zkloubit" nebo ať požádá někoho jiného z rodiny.Měl by být více zaměstnán, aby na pití prostě neměl čas. Poslat ho třeba na brigádu, za měsíc stejně půjde zase do školy.
A to pití má určitě nějaký "hlubší" důvod - určitě nepije jen kvůli depresím nebo kvůli tomu, že je sám. Zakladatelka psala, že nezapadl do kolektivu a moc ho nebrali - třeba byl šikanován! nebo má další problémy, se kterými se zkrátka doma nesvěřil. Určitě toho muselo být víc a mělo by se na to přijít a vyřešit to, třeba zpětně.
Všechno jde, když se chce.