Přidat odpověď
Jitko,
"Myslím nabízet svoje služby jako externí spolupracovník třeba nějakým centrům pro rodinu, denním centrům, nízkopraháčům, mateřským centrům atd.s tím, že bych pro ně dělala nějaké konzultace nebo skupiny."
Po vlastních zkušenostech doporučuji si sepsat KONKRÉTNĚ CO a KOMU by jsi poskytovala, JAKÉ služby. Najdi si třeba nějaké stránky, nějaký vzor, někoho kdo dělá něco podobného, co by se Ti líbilo, co by jsi mohla dělat na základě své kvalifikace (to mi osobně hodně pomohlo).
Pak bych se do takového centra, nízkoprahače šla zeptat. Moje zkušenosti jsou takové, že se šetří a pracovníci v těchto zařízeních mají ze zákona kvalifikaci jako Ty. Nevím, zda tyto organizace jsou cesta. Začínala jsem tak před skoro třemi roky a vždycky to zůstalo ve fázi dobrovolnictví. Nebylo by lepší spíše poradentství jednotlivcům v nějaké oblasti? A s těmi organizacemi jen spolupracovat (např. přednášky pro zviditelnění se?)
Kromě toho je třeba vědět, za jaké CENY by jsi tyto služby poskytovala - abys vydělala alespoň na povinné zálohy (ŽL mít musíš) + náklady.
ALE určitě bych neházela flintu do žita, jde o to vymyslet něco, s čím by jsi mohla na trhu uspět, jak zaujmout. Dobré je třeba prohlédnout si staré díly "Dny D", kdy je člověk ve fázi nápadu a prostě to chce dotáhnout do podnikatelského nápadu. Od fáze nápad je to totiž spousta dřiny a dokud bych neměla v ruce opravdu něco, čemu se dá věřit, ŽL bych si nezařizovala - přidá se k tomu ještě učtování atd. a člověk se v tom topí...
MOC DRŽÍM PALCE, AŤ SE DAŘÍ!! Vím, jak je tato životní etapa náročná a už jsem přečetla několik Tvých založených témat, tak držím palec.
Předchozí