| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

O těch lupičích atd. jsem četl, a to v Janově evangeliu, v 10 kapitole, cituji 6 Ježíš jim to řekl obrazně, ale oni nepochopili, co jim tím chtěl říci.
7 Ježíš k nim tedy znovu promluvil: "Amen, amen, říkám vám: Já jsem dveře ovcí.
8 Všichni, kolik jich přišlo přede mnou, jsou zloději a lupiči, ale ovce je neposlechly.
9 Já jsem dveře. Kdokoli vejde skrze mne, bude spasen a bude vcházet i vycházet a nalezne pastvu.
10 Zloděj přichází, jen aby kradl, zabíjel a ničil; já jsem přišel, aby měly život - život v plnosti.
11 Já jsem dobrý pastýř. Dobrý pastýř za ovce pokládá svůj život.
Ti lupiči jsou v 8 verši, ale přidal jsem pár veršů kolem, pro kontext. Mluví se o jiných mesiáších. V širším významu to platí i pro jiné alternativní prostředníky k Bohu, mimo křesťanství. Různé Kršny, Budhy ap.
Jak to v Indii vypadá, to je snadno ověřitelná realita. Navzdory např. nemocnicím, kde dělají zhruba tytéž zákroky, co najši lékaři a nebo odbornících v IT, kteří programují pro západní firmy. Mluvím o většině populace a celkovém nepořádku a špíně. Nezmiňoval jsem i takové praxe, jako že rodina usekne dítěti ruku, aby vyžebralo více peněz na obživu. To není zas tak výjimečné.
Jistě, v Indii je řada lidí stejně vzdělaných jak např. v Evropě, jsou tam lidi, kteří zachovávají hygienu, např. muslimové. V Indii je těch muslimů nejvíc na světě, při srovnání zemí, což je dané ale obrovskou populací. Ta zaostalost je zejména věcí hinduismu, i když jsou lidé, kteří žijí na naší evropské úrovni. Ale stačí vzít statistiky a je vidno, v jaké bídě tam žijí. Já to nevyčítám, ale jen mi připadá hloupé, aby ze země, kterou tahle náboženství (hinduismus není jedno náboženství, ale tisíce nebo statisíce různých kultů a miliony růstných božstev a démonů) přivedla do takové bídy, k nám jezdili učitelé a učili nás, jak máme žít. Je to totéž, když svoji ideologii dříve rozšiřovali ruští bolševici.
Ano, v Indii je část lidí vegetariánů, ale v zemi, kde tolik lidí je silně podvyživených, mi to fakt není vzor. V Bibli se počítá s jedením masa a já nevidím důvod, proč ho nejíst. Pro mě kráva nebo ovce nebo kuře nejsou převtělenou prababičkou a když jím maso, nestávám se tak kanibalem.
Z východních kultů jsou i perverzní sexuální praktiky, které jsou součástí náboženství. Myslím tím tzv. tantru, což je určitý typ duchovního cvičení. Ta tantra je i ukázkou, jak je to spojené s taháním peněz z lidí. Funguje to v podstatě jako erotická masáž, ale dají se tomu vznešená pojenování a vypadá to lépe. Než obyčejná "masáž" to ale vypadá lépe, lidé si připadají jako intelektuálové, podstata je ale zcela primitivní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.