| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

JO, BINGO!
Takže jdu louskat tvoje odpovědi a doufám, že pochopíš, když mě nutně budou přivádět k dalším úvahám a budu chtít pokračování vysvětlení. :-)

"neptám se na to, CO Bůh udělal, ale PROČ." - Z lásky"
Skvělá odpověď. Na Lásku slyším, určitě se mi líbí, že mě Bůh tak miluje, že mi dal život.
"Sloužit Bohu a radovat se ze života."
Jak mám Bohu sloužit a k čemu mu to vlastně bude? Budu si užívat darů, budu se dělit, budu se podílet na plnění Božího předsevzetí (mimochodem co to je?).... a k čemu to všechno? Kde mám hledat ten smysl? Budu Boha bavit? Ukrátím mu nudu v nebi?
----------------
"Copak bysi někdy řekla, že nějaké mrtvé tělo chce čekat na pitvu?"

Jenže mrtvé tělo existuje, proto čekat může. Ale od tebe jsem se dočetla, že přestaneme existovat, nebudeme nic, vrátíme se do stavu před naším narozením - tedy nikde ani stopa po naší existenci. Jestliže se vrátíme do stavu před naším narozením, nutně nemůžeme být vzkříšeni, když jaksi nejsme a není po nás ani stopa. To, co by bylo "vzkříšeno", by vlastně bylo stvořeno. Tedy znovu vytvořeno něco z ničeho. A to mi nedává logiku. Když nic není, nemůže to být vzkříšeno, může to být leda stvořeno.
----------------

"Takže ty najednou zpochybňuješ schopnost Boha- který je tvůrcem celého vesmíru s miliardami galaxií, miliardami hvězd jejichž jména všechny zná, který je tvůrcem nás lidí, tudíž perfektně zná naši fyziologii, každou molekulu našeho těla, vykonat vzkříšení, obnovit naše tělo i s naší myslí a náturou, tak jak nás znali naši blízcí? Vzkřísit pomocí svatého ducha dokázali i někteří boží věrní služebníci v minulosti a ty pochybuješ o našem Stvořiteli?"

Nezpochybňuji nic takového. Ale Bůh dal všemu co stvořil, nějaký řád. VŠEMU A ŘÁD. Nic, ani sebemenší nepatrná věc z Boží ruky nemá v sobě chaos. Přirovnáváš-li nás k počítači, tedy to beru v potaz. Existuje-li na počítači nějaký záznam a přestane pro nás být důležitý a smažeme ho, můžeme ho ještě znovu "vzkřísit" a tak znovu přivést "k životu". Ale pokud ten záznam už neexistuje, nemůžeme nic. Můžeme leda vytvořit nový záznam, ale už ne ten starý. Tedy přestaneme-li existovat zcela a úplně, nemůžeme být vzkříšeni, nevykazuje to ani kapku řádu. Bůh může ve své všemohoucnosti vytvořit bytost shodnou s námi, ale vždy to přece nutně musí být bytost jiná, když my nebudeme existovat.
-------------------

"Bible slibuje vzkříšení na zemi kde už bude panovat Boží Království"
"žít pod vládou Ježíše Krista a 144 000 a stále přijímat poznání ..."

To jsme zase ale u druhé otázky. Ano, nemám problém přijmout představu vzkříšení i dokonalého života tady na zemi. Jednou. Mám ale problém s tím, co bude mezi tímhle životem a tím jednou.
----------

"Tebe to táhne do nebe? Ty kdybys mohla žít v krásných podmínkách na zemi, nechtěla bys tady žít?

Víš co ti odpovím? Pro mě je nebe Ježíšova přítomnost. Mě je úplně jedno, kde a na jakém místě to bude. Jediné po čem z celého srdce toužím, je být s Ježíšem. Jen On mi totiž dokázal dát odpovědi na všechny moje otázky, jen On si mě od malička hýčkal a vedl mě po Svých cestách. A to i tehdy, když jsem se bránila a otáčela k Němu zády. Neznala jsem ho. Byl pro mě jen historickou postavou. Moje srdce bylo prázdné. Dnes je smyslem mého života. Moje srdce naplnil až po okraj, dal mi pocítit Svoji Lásku, která mi až bere dech, On Sám mě přitáhl k Sobě jak nejjemněji uměl, ani za nic bych Ho nevyměnila za sebekrásnější život tady na zemi. Dřív ano, dokud jsem Ho neznala. To bych dala nevím co za pohodlný a nekonečný život tady na zemi.
--------------

Jak si vysvětluješ slova Ježíše - mám i jiné ovce..."

Slova vytržená z kontextu. Kde je najdu?
------------------

"Ve své předešlé odpovědi jsem ti napsala, že jediný kdo nemá podle Bible naději na vzkříšení je ten kdo zhřeší proti svatému duchu. Což je případ Adama a Evy. Ti šli vědomě proti."

Tak já tedy jsem nikde v Bibli toto nevyčetla. V čem se, prosím, lišíme od Adama a Evy, když hřešíme? Hřích je vědomé přestoupení Božího přikázání. Adam s Evou ještě ani přikázání neměli. Neříkám, že nehřešili, dobře věděli, že neposlouchají Toho, kdo jim dal příkaz nejíst ze stromu. Ale to přece ví každé dítě, které leze na sousedovic švestku. Nemá proto naději? Kdybys byla na místě Evy a po svém hříchu litovala......? Fuj, blbá představa. Co se tedy s Adamem a Evou stalo? Co se stane s těmi, kdo nežil podle Božích přikázání? Nedostala jsem odpověď na tuhle otázku. Zajímá mě, co s těmi lidmi je, když na zemi být nebudou smět, v nebi jako vyvolení taky ne a peklo neexistuje. Tak co s nima? Vygumovat je? Kde je Boží řád?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.