| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Tobě vadí, že dávám k tomu co tvrdím odkazy z Bible?"

Ne, já chci, abys mi to, čemu z Bible na danou otázku věříš, vysvětlila vlastními slovy.
--------
"Jak to čemu věříš dostáváš do své hlavy ty? Není to tak, že hledáš důkazy pro to co ti tví učitelé tvrdí v Bibli?"

Jistě. A když něčemu nerozumím, ptám se a doufám, že mi dotyčný nedá odpověď, najdi si to v Bibli. A také když neumím vlastními slovy podat vysvětlení k určitému biblickému textu, nechodím učit výklady Bible další lidi.
--------
"Proč myslíš, že to neumím obhájit vlastními slovy? Ty jsi po mně chtěla moje myšlenky. To jsou dvě rozdílné věci. Já ti můžu povědět jen to co jsem se dočetla v Bibli. Přemýšlej, může někdo kdo tvrdí, že zastupuje Boha používat svoje myšlenky? Neměl by spíše citovat to co je v Bibli?"

Vyhýbavá taktika? Vždyť jsi to chtěla po mě. Já jsem tě prrosila o vysvětlení vlastními slovy. Ze srdce. Chtěla jsem odpovědi na moje otázky tak, jak je chápeš a věříš sama.
-------------
"Pokud je učitel dobrý, dokáže vzorec vysvětlit. Pokud ne, neznamená to, že vzorec je špatný nebo ten kdo jej určil nemá pravdu.
Pokud ty vzorec nechápeš tak jak tě ho tvůj učitel učil (nemáš učebnici, neumíš v ní hledat, neznáš pravidla) a počítáš jej blbě znamená to, že jsi lepší matematik?"

Pokud je učitel špatný, nechápu kde bere odvahu k tomu si myslet, že může učit. Notabene když tomu sám nerozumí. Proč se tu tedy vypisuješ a jsi hrdá na to, že obcházíš lidi a učíš je, když tomu nerozumíš? Pleteš jim hlavu formulema, které máš naučené? Když se tě někdo zeptá na to,. co mu vrtá v hlavě, dáš mu odkaz a řekneš, že jeho myšlenkové pochody k pochopení se musí ubírat směrem, který vám je určen, neb jinde není pravda? Ale přitom to sama nedokážeš obhájit a vysvtělit.
Druhá část tvé věty je zcela zavádějící. Lepší matematik je ten, kdo chce vzorci rozumět a ne ten, kdo se ho naučí a neví, co předává dál.
--------
"Víš co?
Obě odpovíme na tebou položené otázky. Ani jedna z nás nepoužijeme žádná slova. Pouze vypíšeme biblické verše, souhlasíš?
Pokud obě použijeme Boží slovo bez toho aniž bychom ovlivňovaly jeho výklad našimi myšlenkami měly bychom se obě dobrat pravdy. To je fér, ne?"
Ano, obě odpovíme na mnou položené otázky. Ale nikoliv opisováním textů z Bible, ale tak, jak texty z Bible chápeme. Tedy pokud je chápeme. Problém nastává pouze tehdy, pokud texty nechápeme, že? Jestli jsi přesvědčená o tom, že jsi textům v Bibli správně porozuměla, nevím, proč se tak zdráháš napsat odpovědi. Jak to učíš své děti? Předložíš jim bibli? Nebo jim to vysvětluješ, aby pochopily, co jim chceš říct a předat?

Takže šup šup, čekám na odpovědi na čtyři mnou položené jednoduché dětské otázky. Chtěla bych znát logické vysvětlující nezavádějící odpovědi SJ.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.