| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Takže mi odpovídáš tak, že mám přijmout tvoje papouškování nadřízených, aniž bys nad věcí sama přemýšlela a sama jsi došla k nějaké pravdě, ano? To vypovídá za všechno."
- ???
Tobě vadí, že dávám k tomu co tvrdím odkazy z Bible?

"Svoje slova a svoje myšlenky nemáš, neb ty co máš, ti do hlavy zaseli ti, co s vámi manipulují."
- Jak to čemu věříš dostáváš do své hlavy ty? Není to tak, že hledáš důkazy pro to co ti tví učitelé tvrdí v Bibli?

"No jo, ale jak potom chceš, aby se ostatní dobrali vašeho učení, když ho neumíte ani vysvětlit a obhájit vlastními slovy?"
- Proč myslíš, že to neumím obhájit vlastními slovy? Ty jsi po mně chtěla moje myšlenky. To jsou dvě rozdílné věci. Já ti můžu povědět jen to co jsem se dočetla v Bibli. Přemýšlej, může někdo kdo tvrdí, že zastupuje Boha používat svoje myšlenky? Neměl by spíše citovat to co je v Bibli?

"Pokud matematik není schopen žákům vysvětlit vzorec a jen jim řekne, že to platí, neb ho někdo vymyslel, těžko někoho přesvědčí, že vzorec opravdu platí, že? Pokud češtinář bude mít naučená vyjmenovaná slova, ale nebude tušit, kde se vzala a z čeho a jak se odvodila, těžko může žákům vysvětlit tohle základní češtinářské pravidlo. Jediné co oba učitelé v takovou chvíli jsou schopní udělat, je nakázat žákům, že se pravidla a vzorce musí naučit bezchybně, ať už jim rozumí nebo ne a ať už je pochopí nebo ne, protože je to prostě v učebním plánu. Tedy generace vygumovaných a nemyslících bytostí. Neptej se, přijmi to jako fakt.
Nemůžeš mít vlastní úvahy a vlastní názory, protože my jsme ti je naplánovali a tak to prostě je. Kdybys náhodou neposlechl a myslel sám, nejsi jedním z nás."
- Působivé znázornění.
Pokud je učitel dobrý, dokáže vzorec vysvětlit. Pokud ne, neznamená to, že vzorec je špatný nebo ten kdo jej určil nemá pravdu.
Pokud ty vzorec nechápeš tak jak tě ho tvůj učitel učil (nemáš učebnici, neumíš v ní hledat, neznáš pravidla) a počítáš jej blbě znamená to, že jsi lepší matematik?

"Tedy milá Stekno, právě jsi mi dala největší důkaz a doufám, že mnoho lidí také prohlédne po přečtení tvého komentáře, že vaše učení se nezakládá na ničem jiném, než vymývání mozků."

- Víš co?
Obě odpovíme na tebou položené otázky. Ani jedna z nás nepoužijeme žádná slova. Pouze vypíšeme biblické verše, souhlasíš?
Pokud obě použijeme Boží slovo bez toho aniž bychom ovlivňovaly jeho výklad našimi myšlenkami měly bychom se obě dobrat pravdy. To je fér, ne?
Jestli nemáš doma Bibli, existují překlady online.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.