| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Stekno je mi líto, ale nezodpověděla jsi ani jednu moji otázku. Tedy se znovu ptám

1. Jaký je smysl života? Proč je člověk stvořen? Proč je lidí stvořeno tak obrovské množství (od počátku světa je to předpokládám, docela dost miliard)? Jaký je cíl pro člověka, kterého se má snažit v životě dosáhnout?
(neptám se na to, CO Bůh udělal, ale PROČ. Chci znát důvody, smysl lidské existence. A taktéž jako jsi chtěla ty, i já chci tvoje slova, tvoje myšlenky, ne přehršel odkazů, které ukazují jen na to, že nerozumíš, nebo neumíš odpovědět na jednoduchou otázku.)

2. Pokud člověk zemře a spí, nic o sobě neví, je bez vědomí, jak zde píšete a pokud jeho duše neexistuje - na co tělo ve spánku tedy čeká?
(Kromě toho, že nelze, aby se Adam vrátil do předchozího stavu, protože nikdy už nebude stav stejný, jako před Adamem, mi není jasné, na co čekáte, když zemřete.
Z tvé odpovědi mi tedy vyšlo, že člověk je nic. Shnije v hlíně. Bez naděje. Beze smyslu. Bez lásky. Bez Boha. Nic, šlus, konec. Čeká a neví o tom. Jak může tělo, které není, na něco čekat? A jak víte, že čeká? Jak víte, že vůbec čekat chce, když nic neví a prakticky neexistuje? A když tedy neexistuje stejně, jako neexistoval před početím, jak vůbec může být vzkříšen?

3. Žil-li člověk na zemi příkladným životem, řídil se Ježíšovým učením, je předpoklad, že s ním byl Bůh spokojen - co se s takovým věrným po smrti stane?
(tady jsi mi odpověděla, že lidé, kteří žili spravedlivým životem, budou vzkříšeni. To byla jediná tvoje odpověď. A já se ptám - je-li vaše teorie, že spíte a čekáte tisíciletí na to, až vás někdy někdo vzkřísí, co potom? Co dál? Co s životem po vzkříšení? Pokud nebudete mezi vyvolenými, k čemu je takový život? Tedy mezi nevyvolenými? Eh, nechtěla bych být Bohem nevyvolená. To je hrozná představa. Nutně mi to napovídá, že nevyvolený = zavržený. Nebo přinejmenším opomíjený. Někde v pozadí, na okraji, nedůležitý, prostě k ničemu.)

4. Nežil-li člověk dobře, zpronevěřil-li se poslání a úkolu, který mu zde na zemi byl svěřen - co se s ním stane po smrti?
(odpovědi na tuto otázku jsi se vyhnula záměrně nebo si s ní vůbec nevíš rady? Co se stane s člověkem, který nežil s Bohem a nesplnil svůj úkol? Neptám se, zda-li mu bude nebo nebude odpuštěno, ptám se, co s ním bude.)

Prosím odpověz mi svými slovy, chci tvoji úvahu, tvoji víru. Ne odkazy, které máš naučené, nechci matoucí a zavádějící sloh, který máte určený, abyste vypadali jako učení. Rozumíme si? Já neumím dávat odkazy a neumím svoje tvrzení v Bibli rychle najít. Ptám se ze srdce a chci odpověďi také ze srdce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.