| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

...." Proč Ježíš vzkřísil Lazara? Proč vzkřísil syna vdovy z Nain? Proč vzkřísil Jajirovu dcerušku? Proč je neobjal kolem ramen a neřekl:" Drazí, netruchlete vaši blízcí jsou nyní v blízkosti Boží ve věčné blaženosti." Proč je neujistil o jejich nebeské naději takto?
Proč Lazar a ostatní po svém vzkříšení nevyprávěli o tom, kde byli? Vždyť byli- li v nebi musel to být super zážitek. A já bych teda Ježíše pěkně zdrbla za to, že mě tahal z tak nádherného a úžasného světa....."

To se Te ptam take!:-)A Jezise ti "drbat" nedoporucuji..~:-D..
Jezis vedel o predstave farizeu i saduceju..Timto podobenstvim ji vyvraci a ukazuje, jak to je ve skutecnosti..Farizejove ani nepredpokladali telesne vzkriseni..Lazar z Betanie a ostatni spravedlivi /pozor v hebrejstine znamena v dalsi vyznamove vrstve i svati/..spocivali v te dobe /PRED Kristovym vzkrisenim/ v Avrahamove "lune" - co je predobraz OCISTCE..Takze pozustale Jezis neujistoval o blazenosti, jelikoz by lhal, protoze jeste NEMOHLA LIDSKA NOHA do te doby, vstoupit do nebe, protoze nebe vstupem do "NEBESKE SVATYNE" u Otce, otevrel az Sam - po svem vzkriseni, pro dalsi lidi..Tehdy vysvobodil i ostatni, kdo "byli z pravdy a slyseli Jeho hlas"..Ty take obmyl svou svatou KRVI / jejich svaty KREST/, aby byli ospravedlneni naveky a oznaceni jako B-zi VLASTNICTVI, a ti take vstoupili s nim do nebe k Otci, do stavu BLAZENEHO.
Pan po vzkriseni s Telem i Dusi, ostatni jako duse, zatim bez tela / jenz "ceka" na telesne vzkriseni v Den Pane../ DLUH cloveka, jenz "zbyl" po prvni neposlusnosti a vsemoznych ostatnich vinach byl pro urcene splacen KRVI KRISTOVOU. Tedy az po VYKUPNE smrti a vzkriseni Krista, mohl nejaky clovek vstoupit do B-ziho Kralovstvi..Ale verim, ze DOKONALOST ve SPRAVEDLNOSTI B-zi,je tak neproniknutelne zavrsujici, ze rekneme "oddelila" pri tom, nektere ze spasenych, jeste do jejich ocisty /OCISTCE/..Tedy jejich , krest - "obmyti" - svatou Krvi BERANKOVOU nebylo ucineno NAJEDNOU, nybrz si ta roucha PEROU POSTUPNE..


....." Jeden z těch starců na mne promluvil: “Kdo jsou a odkud přišli ti v bílém rouchu?” Řekl jsem: “Pane můj , ty to víš!” A on mi řekl: “To jsou ti, kteří přišli Z VELIKÉHO SOUŽENÍ a vyprali svá roucha a vybílili je v Krvi Beránkově. Proto jsou před trůnem Božím a slouží Mu v Jeho chrámě dnem i nocí; a Ten, který sedí na trůnu, bude jim záštitou. Již nebudou hladovět ani žíznit, ani slunce nebo jiný žár jim neublíží, neboť Beránek, který je před trůnem, je bude pást a povede je k pramenům vod života. A Bůh jim setře každou slzu z očí.....”
/Zj Jan 7/


A tim se "ocistuji" pro vstup do sve BLAZENOSTI /svatosti/, nez budou vysvobozeni ze sveho souzeni../jelikoz to SOUZENI, znamena pro ne jeste stale NEPRITOMNOST B_ha, po dobu ocistovani, ac uz VETSINOU vědí, ze byli spaseni a dostali podil na Milosrdenstvi a tudiz SMERUJI UZ jenom K B-HU..Vzpominka na B-zi Majestat, ktery zahledli v hodine sve smrti a toto vedomi, ze jsou zachraneni, jim pomaha toto souzeni s HRDINSKOU TRPELIVOSTI snaset, jelikoz vedi, ze na jejim konci je B_H..Tak spaceji svuj DLUH SPRAVEDLNOSTI / tresty za odpustene, priznane a LITOVANE viny/
Resp.tyto duse, po uzreni Slavy B-zi a vlitym PLNYM poznanim, se v podstate po tomto momentu SAMI "vrhaji" do sve ocisty, jelikoz v tomto svem stavu, ktery uvidi PLNYM POZNANIM sveho zivota, nechteji predstoupit pred B-ha..Velmi bidny primer k tomu bych pouzila, kdyz ty chces predstoupit pred nejakou vyznamnou autoritu, take si "obleces" ty nejlepsi saty..

/Zj.Jan.3: 4-5/

..." Přece však máš v Sardách několik osob, které SVůJ ŠT NEPOTŘÍSNILI; ti budou chodit se mnou v BILEM ROUCHU, protože jsou toho hodni.
Kdo zvítězí, bude oděn bělostným rouchem a jeho jméno nevymažu z knihy života, nýbrž přiznám se k němu před svým Otcem a před jeho anděly..."

...........

Ostatni, kteri nebyli z pravdy, podle sveho srdce tedy pochopitelne ODMITLI B-ha UZ v hodine sve telesne smrti /kdy uzreli B-zi Majestat, poznali PLNOST PRAVDY o B-hu a o sobe, svem zivote/ a ODMITLI svou LITOST i B_ha, a byli tedy od pocatku sve věčnosti, na miste,kde panuje svou krutovladou satan se svymi poskoky../nebo chces-li knize temnot,jak uvadi na jinych mistech Pismo, treba v Job../

.." A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.." - /Zj.20:10/- to tedy neplati pouze pro lziproroka a antikrista, ale pro vsechny zavržené od B-ha, od pocatku sveta..

................

....... Skutečnost, že boháčovi bratři odmítli Mojžíše a proroky, rovněž ukazuje, že podobenství mělo hlubší význam a záměr, než jen uvést do protikladu chudobu a majetek bohatých...."

Melo hlubsi vyznam, ktery jsi ty nepochopila, to je pravda..Ale nebylo to uvest chudobu do protikladu s bohatstvim..To NENI HLUBOKY vyznam, nybrz POVRCH, na kterem se stale v Pismu SJ pohybuji..

TADY JDE o podobenstvi o PROKAZOVANI MILOSRDENSTVI / tedy LASKY/, kterou uci cloveka pouze B_h..Jelikoz NIC DOBREHO nemuzeme udelat sami z vlastnich sil, bez B-ha..Na pocatku je DAR - MILOST B-zi,a to VZDY a VSUDE !,
ne skutek cloveka a co clovek vykonal..
" beze Mne nemuzete delat NIC" zneji Jezisova SLOVA zivota. btw - timto dalsi svedectvi o Jezisove B-zske podstate a B-zske prirozenosti..Jelikoz cely SZ ZALMY i PROROCI, uvadeji ZAVISLOST cloveka pouze a jedine na B_hu..nikoliv na tvoru /tedy ani nejakem "andelu" , ktereho z Jezise SJ udelali../
...........

na zbytek ohledne podobenstvi, ktere jsem ti od Pana mela poslat a ktere jsi zas "domrvila" svym povrchnim bruslenim po litere Pisma, odpovim pozdeji..O vikendu se vice totiz venuji manzelovi a detem, coz je me prvni povolani od Pana, takze ma prednost v plneni pred vsim ostatnim..Takze prosim o strpeni, nezapomela jsem nato..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.