Zajímavé je, že i v České republice by se "slečna" měla používat jen sporadicky, neboť jak nás poučil L. Špaček ve své etiketě: Oslovujeme vždy tak, jak si to dotyčná osoba přeje. Všechny ženy oslovujeme "paní", bez ohledu na to, jsou-li vdané, či nikoliv. Oslovení "slečna" si dovolíme jen vůči velmi mladé dívce - anebo když si o to žena sama řekne. Ve slušné společnosti neznámého muže oslovujeme "pane", neznámou ženu "paní"."
Jenže slečna se vesele používá dál. Proč se tedy tohoto oslovení nezbavit úplně? Přinejmenším by to zjednodušilo společenský styk, který už je dost komplikovaný. Stačí dodržovat pravidla etikety.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.