| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Máš pravdu, SJ jsou příkladem slepé poslušnosti, racionálně se s nimi argumentovat nedá, stokrát jim můžu dokázat, že co říkají, není pravda, a stále budou mlít to své. Nebo se vytratí z diskuse. Jsou tvrdí praktici. Chodí např. agitovat do domů na návštěvy. Jakmile pochopí, že dotyčného nepřesvědčí, tak přestanou chodit.

Jinak dlouhoběji, oni jsou lidé. A jako takoví o věcech přemýšlejí. Dost jich pak má otázky a ptají se svých vedoucích. Ti to většinou vyřeší, že je odkážou na závaznou doktrínu. A pokud to nestačí, tak dotyčný začne mít potíže, zkrátka začnou ho vnímat jako rebela. Dost lidí se ovšem takto od SJ dostalo. Nejvíc ale lidem vadí ta slepá poslušnost, než různé bizarní nauky a bludy.

Proč o nich diskutujem? Někdo tu založil předchozí téma, které bylo na ně. Tam jsem měl diskusi s jednou členkou, ale pak se to ztrácelo. Nechtěl jsem reagovat na každou její větu, tak jsem založil nové téma, kde jsem se soustředil jen na pár věcí.

SJ považuji za nebezpečné, i když dle religionistů jsou spíš mírnějším kultem. Sebevraždy masově nepáchají ap. Ale jsou tu zkažené životy či leta života, nešťastní lidé. A u odmítnutých transfuzí jsou i skutečně mrtví.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.