| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

1. Nikde v NZ nečtu, že by Ježíš oslovoval Boha jménem JHVH. Naopak, Boha oslovuje tituly, což je taky správné, ale asi to nestačí. Zkrátka neodpovídáš, proč v celém NZ není ani jednou to Boží "jméno". Jedině by to bylo možné tak, že už NZ byl napsaný trochu špatně. Tedy že Ježíš se modlil k Bohu správným jménem, ale autoři NZ to cíleně nahradili těmi tituly. Tomuhle zas nevěřím já.
2. Pro mě (a vlastně všechny křesťany) není Ježíš stvoření, byť první ze všeho stvoření. Je naopakk ten, skrz něho bylo vše stvořeno. Sám nestvořený. V tom se lišíme.
---
Ve SZ je zákaz jedení krve, že jde o jídlo, to je jasně patrné z toho, že se o mluví přímo o jídle, v řadě kontextů. Např. ve výčtu toho, co Izraelci jíst smí a co nesmí. Např. zákaz jíst psa neznamenal zákaz psy chovat. A u krve podobně, zakázáno bylo krev jíst, případně krev bezdůvodně prolévat a nemluví se nic o transfúzích.
---
Vánoce slavím, ale nejsou pro mě osobně nějaký významný křesťanský svátek. Vím o tom, že Ježíš se narodil nejspíš na podzim a že vánoce nahradily původně pohanský svátek. Začly se slavit až někdy ve 3 nebo 4. století. Slavím je spíš proto, že není důvod je neslavit, jejich obsah mi nevadí, vadí mi spíš konzumní styl slavení. Je to tradice, bez které bych být uměl, ale nevidím důvod proti nim bojovat.
Velikonoce jsou svátkem Kristova vzkříšení, zde důvod ke slavení vidím. Vlastně každá neděle je jejich oslavou, namísto SZ soboty.
¨¨¨
Co píšeš dál, např. že víra nemá být mrtvá, o tom vím. Ale mám tu jinou představu. Vážně není mým stylem mít týdně povinný počet skutků, který musím vykonat a vykázat organizaci. Např. počet rozdaných tiskovin někde ve vchodu do metra či počet oslovených lidí na ulici. Jako skutky vidím i obyčejné věci, jako dobře vést rodinu, starat se o staré rodiče, pomáhat potřebným.

Jinak si nemyslím, že tě o něčem zde přesvědčím. Ty máš svoji nauku, které se pevně držíš. Já taky, akorát to, co oba věříme je v některých věcech dosti jiné. V něčem tu shoda je. Ty máš víru, která je v 99% daná tím, co učí Vaše organizace. Já mám víru, která není vázaná na konkrétní církev. Tj. mohl bych být členem ve více různých církvích, na druhou stranu k většině z nich bych měl asi i různé výhrady. A lidi, co jsou v církvích, které mi tak blízké nejsou, tak taky dokážu považovat za křesťany, na rozdíl od SJ.

Proč SJ považuji za sektu? Protože stejné jako u mormonů, člověk musí přijmout tu jejich nauku, nemá právo o něčem pochybovat, jen když někoho zpracovávají a není ještě člen, tak to může. Musí přijmout vše a tak tomu věřit. Já nikde v celé Bibli tenhle styl nevidím. Vlastně takový autoritativní styl mi vadí i jinde, mimo vyložené sekty. Chci poslouchat Boha, Bibli a ne lidi. Lidi mi můžou dát radu, ta může či nemusí být dobrá. Bůh dává příkazy a nebo rady, ty jsou dobré vždy. Jako reformovaný křesťan si myslím, že Bibli jsem schopen rozumět sám, nepotřebuji k tomu kněze a Církev, která je jediná samospasitelná a mimo ni není spása. Nepotřebuji ani organizaci, která mi vše nalajnuje, jak mám věřit. Přijímám učení jiných kazatelů, ale než něco přijmu, tak o tom přemýšlím, porovnávám to, nepřijímám to slepě.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.