| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Báro - já studovala paralelně JABOK (sociální pedagogika a teologie) a ETF sociální a pastorační práci.
Nejsem nevěřící, jsem jen nekřtěná, za což nemůžu, ani naši ne (chtěli- nešlo), a jak nás nabádal na TF jistý Dočkal, odděluji termíny víra-náboženství-církve.
Pokud jsem měla před studiem něco neujasněného, hodně jsem si tam toho srovnala v hlavě - nikoli naopak a galymatyášem bych to vskutku nenazvala.

Jasně že růžový obláček byla nadsázka, ale prostě mě dost uzemnilo, že člověk, který křtil našeho syna, věří, že vynášet Moranu na Květnou neděli je hřích, kočky jsou stvoření ďáblova, stromy je třeba kácet, protože jsou pohansky nečisté, popírá primární důvod celibátu - problém s rozdělením majetku atd.
Uzemnilo mě i to, jak faráři vyhazujou lidi z půlnoční na vánoce, že tam nemají co dělat, když nechodí do kostela pravidelně.
Uzemnil mě fakt, že homosexualita je léčitelná nemoc...
Uzemnil mě fakt, že hlavní církevní jádro v naší obci tvoří bývalí komunisté, estébáci a pomocníci VB a okupují faráře i jeho přízeň tak, že se k němu nikdo jiný neprokope, tudíž nikdo jiný do kostela ani nechodí...

Nejde o nějaké drobné výhrady k reálným kněžím, jde o prokazatelné blbosti, předsudky a další negativa, díky nimž se není co divit, že má katolická církev tak špatnou pověst a věřící spíš odpuzuje.

Na církve mám celkem nevyhraněný názor, ale v podstatě je považuju za pouhé lidské organizace se všemi chybami, hříchy a byrokracií, jaké jen lidské organizace mohou přinášet ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.