Přidat odpověď
No, u spousty tzv. přírodních (předzemědělských) národů nebyl dětský věk tak špatný - opakovaně se zapisovalo, že všichni dospělí mají rádi všechny děti, nebily se, zkrátka viděla se v nich budoucnost.
Ale k tématu: Jeníček mladší než Mařenka, vyleze vysoko na strom - zvládne pětiletý, ale udělá to sám od sebe a navíc si zapamatuje směr, kde je světélko - aspoň o rok víc, spíš o dva, v perníkové chaloupce se podle některých verzí chová spíš dětinsky (jen se krmí a tloustne), jinde se snaží babu přechytračit (nastrkuje jí kůstku místo prstu) - podle verze tak sedm, osm, nejvýš devět?
Mařenka je starší a ježibaba ji také nechává makat po chaloupce, nejmíň šest, ale má být starší než Jeníček, takže aspoň osm až deset, spíš míň, v lese není moc iniciativní; a kdyby jí bylo třeba deset a Jeníčkovi třeba sedm, byla by mentálně o dost vyspělejší než on...
Budulínek - podle chování takový předškolák, ještě děcko, ale už ho nechají doma samotného, takže tak šest let, přinejmenším pět let.
Karkulka - nejen psychoanalytické interpretace upozorňují na spojitost zdůrazněné červené barvy a menstruace. Pokud by to tak bylo, vzhledem k dřívějšímu pohlavnímu dospívání by jí bylo tak 12, přinejmenším deset, možná taky až čtrnáct. Ale deset je asi málo na to, aby mohla "z domu" (fakticky, do lesa, i přeneseně, ve smyslu, že už je pokládána za samostatnou, že ji čeká dospívání). Takže dvanáct, třináct?
Předchozí