| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Můj strýc je jáhen. Teta je katolička, ale přesto to není zrovna jednoduché, protože jáhenství není zaměstnání, ale služba a poslání. Nneí to něco, co se dá po příchodu domů pověsit na hřebík společně s kabátem. Je to forma životního postoje.
Oni jsou oba spokojení, teta je lékařka, což je koneckonců forma pomáhajícího povolání a obecně mezi lékaři je vyšší procento přímo věřících, ale i vůči víře velmi tolerantních.

Mám kamarádku taktéž lékařku, ženu evangelického kněze. Asi to není vzácná kombinace. Léčba ducha i těla v jedné rodině ~;)

Je to opravdu něco víceméně od toho člověka neoddělitelného a není dost dobře možné provozovat jáhenství "napůl", "něco jo a něco ne".

Vyptej se ho, žije tím, jistě Ti nebude tajit, co vše jáhenství obnáší.
Mně by třeba fakt lezlo na nervy to "poskytování sebe" řadě lidí. pořád někdo něco chce a on se snaží všem pomáhat. Jo, je to úžasné a obdivuhodné, ale uprostřed noci nebývají ty telefonáty tahající manžela někomu pomáhat žádná slast. Totéž mi říkala ta má kamarádka - hodně jí to ubírá soukromí, rodina se jí vpodstatě rozšířila na celou jejich obec. Není to nic pro introverty.

Ale zároveň rodina mého strejdy je hrozně soudržná, k tetě se chová s ne úplně obvykle vídanou úctou, mají strašně prima děti, které jsou dost kontrastně nesobecké a vřelé, ve srovnání s vrstevníky... vídám se s nima hrozně ráda, navíc strejda je výborný řečník a dá se poslouchat hodně dlouho, když na rodinných sešlostech vznikají komunikační proluky ~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.