| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jasno ve všem nemám, v určitých věcech ano. A pokud jde o můj postoj k darování ledviny pro transplantaci, tak jsem pouze podal dosti obšírné vysvětlení svého postoj. Ten postoj nevydávám za obecný křesťanský postoj, že ho musí mít každý. Snažím se to spíš jednu konkrétní věc vidět ve světle křesťanské víry.
Asi tak, pokud jde o konkrétní skutek, tak v tom bych se asi shodl s většinou svých oponentů. Oni říkají dát ledvinu každému, kdo ji potřebuje. Tady se ptám, proč ji už dávno nedali, v registrech příjemců čeká řada lidí. Registry jsou mezinárodně propojené, jistě by se našel vhodný příjemce i mimo naši zemi. Tu ledvinu ovšem nikdo nedal, takový případ je výjimečný. Spíš ty lidi štve, že jsem tu určité věci vyslovil. Oni se tím mnohdy řídí sami, tj. ledvinu by např. dali jen v rámci rodiny. Ale tváří se, že jsou jim všichni lidi stejně blízcí, což mi přijde jako pokrytectví.
Úmrtí v rodině (babička) mně značně zasáhlo, v případě rodičů by to ovšem bylo ještě horší, v případě dítě ještě horší jak rodiče. Když zemře někdo v sousedství, tak mě možná mrzí, že toho člověka už neuvidím. Ale citově to zvlášt silně neprožívám, těch lidí bylo celá řada.
Biblická myšlenka pomoci bližnímu právě pracuje s tím, že jsou lidi blízcí a pak i ti, co jsou daleko. Pro Židy platila řada pravidel, např. zákaz sňatku s příslušníkem cizího národa. Totéž platí pro křesťany, smí si brát jen ty, co věří v Ježíše, ne nevěřící (vč. jiných náboženství).
Kdosi zmínil i případ Samaritána, co byl bližním pocestnému Izraelci, který potřeboval pomoc, byl oloupený a zraněný. Člověku v nouzi bych opět pomohl, bližní pro mě znamená, že se neštěstí stalo v mém dosahu a ne na druhém konci světa. Ale nepomáhal bych s vysokým rizikem ztráty vlastního života či zdraví. Do lví klece bych pro cizího nelezl, ani neskočil na koleje např. vyzvednout vlastní dítě před přijíždějícím vlakem metra. Takto už pár lidí zemřelo, vlastní dítě zachránili.
Když má někdo vlastní rodinu, tak je za vlastní život zodpovědný i kvůli nim.
Jinak je zajímavé, že od vlastního tématu, tj. jehovistů a následně transfuzí krve jsme se dostali až darování orgánů a transplantacím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.