| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Požít krev je dost jiné než použít krev pro zachránění života člověka v kontextu Bible. Asi to vychází z celého pojetí SJ, kterému já úplně nerozumím resp. neznám celou jejich věrouku. Faktem je, že já věřím, že pokrok ve smyslu zjištění, že lidem může pomoci transfuze krve, že existuje chemoterapie, že existují nejrůznější jiné metody pro schopnost vyléčit lidi neberu coby nástroj Satana nýbrž jako požehnání Boha a ten ovlivňuje do poslední chvíle, kdo bude žít a kdo nikoliv - někoho uzdraví u jiného ne - má zkrátka "poslední slovo". Neumím si absolutně vůbec představit, že by Bůh chtěl, aby lidé umírali, jen proto aby nepožili krev, která jim život může zachránit. Proč mi ty verše neříkají totéž, co Marťuli:
Verše si pročti - fakt v nich není nic jiného než:
-1. Mojžíšova... krev, o které se píše chápu jako dar života - tedy nebudu jíst, pít a nebudu zabíjet lidi.
-3. Mojížíšova... opět mluví o krvi, kterou nesmíme jíst - nic víc, nic míň.
Skutky... opět se mluví o nejedení krve - maso musí být odkrevené.
-1. Samuelova... opět o nejedení masa s krví
-5. Mojžíšova... opět nebudeš jíst maso nezbavené krve
-u Žalmů vůbec nevidím jakoukoliv souvislost s požíváním krve
-Skutkové a 3. Mojžíšova - nevidím v těch verších opět jinou souvislost než tu, že se jedná o krev, která dává život a která se nemá jíst.

Zkrátka buď mám jinou Bibli, což nemám - čtu v ekumenické a nebo prostě nemám základy SJ jako má Martule a tudíž v těch verších opravdu nic z toho, co by mě mělo přivézt k tomu, že nebudu přijímat transfuzi nevidím. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.