| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď




Nevím, na co si hraješ a nebo jestli jsi takový dobrák. Na pomoc ve smyslu, že jsem povinen někomu darovat svou ledvinu, na to nemá nárok nikdo. Ani z hlediska občanských zákonů, ani mě k tomu nenutí víra. Pokud tento čin bych měl dělat, a říkám že mi to moc blízké není, tak bych vážně svoji ledvinu dal někomu z nejbližších příbuzných, tj. leda v rámci rodiny.
Podle Bible to není tak, že každý kdo žebrá na ulici nebo někdo, kdo inkasuje do sbírky ap., tak má automaticky na něco nárok. Dost lidí zneužívá víru druhých a vydírá je přes jejich svědomí. Nárok nemají na nic. Povinen jsem - platit daně. Dle víry jsem povinen se starat o své nejbližší, tj. členy rodiny. Znal jsem velké humanisty, co pomáhali cizím lidem, např. starým lidem. A vlastního dědu dali do domova pro seniory. Nejsem povinen navštěvovat všechny nemocné ve špitále a v domově seniorů. Povinnosti mám největší vůči svým nejbližším, pak to klesá. Co jsem povinen vůči rodičům, prarodičům, dětem, manželce, jednou i vnukům ap., tak to nejsem povinen vůči každému. Křesťanství není o tom, že cizí člověk je pro mě totéž z hlediska mých povinností co moji nejbližší.
Základní povinností je živit - svoji rodinu a případně se postarat o staré prarodiče či rodiče. Nemám povinnost živit každého bezdomovce a opilce na ulici a narkomany atd, ani jim platit bydlení. Pokud živím svoji rodinu, je to má povinnost. Pokud dám něco cizímu, potřebnému, tak tady jde o skutek milosrdenství. Pro něj platí jiná pravidla, na rozdíl od povinnosti vůči rodině je na bázi dobrovolnosti, nejde o vyloženou povinnost.
Pár lidem jsem třeba finančně trochu vypomohl (několik tisíc, jednou šlo o 50 t.). Nešlo o nejbližší, šlo ale o lidi z církve, ke kterým jsem měl nějaký vztah. Občas něco i dám do nějaké sbírky, ale tady jde o menší peníze. Ale i kdybych dal někomu milion, tak oproti tomu dát někomu svůj orgán, byť párový, tak tohle je pakatel. Milion jde vydělat, ledvina nikoli. Když tak moralizuješ, co jsi ty dala druhým lidem, mimo rodinu? Nemyslím stokorunové dary na sbírku, ale částky od tisíce výše, pak jestli chodít pravidelně dávat krev. Jenže ta se bez problému obnoví, na rozdíl od té ledviny.
Jinak pochopitelně mě něco stojí i víra, jsem někde členem a to znamená desetinu příjmu, plus občas nějaký dar navíc. Ty evidované dary dělají ročně cca 50 tisíc, vím to z daňových přiznání (tam to uvádím, kvůli slevě na dani).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.