Zkusím to tu uvést na pravou míru. Pokud budeš výdělečnou činnost dělat soustavně a za účelem zisku, musíš si zřídit ŽL. Nahlásíš se na ZP a ČSSZ jako OSVČ vykonávající vedlejší činnost. To mimo jiné znamená, že nemusíš první rok platit zálohy na ZP a SP. Pokud má tvůj zaměstnavatel předmět činnosti shodný s tím, co chceš vykonávat ty, musíš ho požádat o souhlas. Pokud ne, o nic žádat nemusíš. Přihlásíš se FÚ jako plátce daně z příjmů a dostaneš DIČ. V únoru v zaměstnání požádáš o Potvrzení o zdanitelných příjmech a sama si sestavíš DP. Pro ZP i ČSSZ vyplníš Přehled. ZP platíš z reálného výdělku, SP nemusíš platit, pokud u vedlejší činnosti vyděláš méně než cca 59 tis. Pokud je příjem vyšší, platíš dle výpočtu. A další rok platíš zálohy na SP.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.