| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jeste bych chtela doplnit, ze jsem se k tomu neuchylila v zadne tezke zivotni tezkosti jako "k berlicce", ani zadnym silenym hnutim mysli, ani v tehotenstvi ci dospivani, ale po tricitce jsem proste nejak "dozrala" k tomu, ze o tom vlastne uvazuju uz dlouho a ze bych tak nejak chtela byt uz konecne ukotvena a proc s tim cekat, kdyz ted mam cas to nejak vyresit? Vlastne jsem k tomu pristoupila naopak v lehkem obdobi sveho zivota. Nebylo to v tu chvili nic zasadniho, nic zasadniho se ti pro me ani nezmenilo. Pristoupila jsem k tomu s vedomim toho, ze kazda cirkev, i ta moje, ma svoje, co se ji da vytknout, ale k nejake konkretni se presto chci vztahovat. Nedosla jsem zadneho osviceni, nejsem vnitrne "vic verici" nez predtim (nejvic duchovne protknuta jsem se citila v dobe dospivani, tak kolem tech 16-18 let, od te doby uz nikdy), neziju nijak ortodoxneji, sve zvyky, smysleni ani moralni hodnoty jsem nezmenila. Jen mam o kousek vetsi pocit, ze jsem si udelala v zivote o malicko vetsi poradek a udelala to, co melo byt udelano, navazala jsem na neco, na co jsem mela navazat. Tim, ze CCE neni nijak dogmaticka mi nedela problem tam napasovat muj pristup k vetsine otazek. Ten obvykle neni nikterak primo krestansky, spis takove vseobecne moralni snazeni.
Tezko se to cele vysvetluje. Mam pocit, ze ani muj ateisticky a z ateisticke rodiny pochazejici manzel, to mozna uplne nepobral. Zato prekvapive moje rodina se nad tim ani v nejmensim nepozastavila, nepolozili mi jedinou otazku "proc", prestoze jsou vsichni neverici, resp. krteni (vetsinou katolici, matka evangelicka), ale nepraktikujici. Mam pocit, ze rodice tak trochu pochopili, ze kdyz na me jako na nejmladsi dite z nepraktikujici rodiny s krestem tak trochu pozapomneli, musela jsem si to napravit sama a ze vkrocit do toho takhle z ciste vody v dospelosti nebylo mozna uplne lehke.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.