| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Taky je u nás skoro furt bordel :-D
Během dne se snažím tak nějak rovnat a poklízet průběžně a večer dělám kompletní úklid (teda snažím se o to a snažím se tod ělat každý den - realita mě však vyvádí z omylu, takže kolikrát jdu spát cesta z postele na záchod je jen prohrnutá pěšinka hromadou hraček - nedej bože, když stoupneš vedle! :-D).
Večer jsem sice unavená, ale dítě už spí = klid na uklízení, to porovnání věcí, umytí nádobí, utření linky, zametení a zběžné odsvinění koupelny mi trvá půl hodiny, když se z práce nevytrhuji a fakt dělám jen tuto činnost - to není zase tolik práce - pak máš večer klid a nemrzí tě, že čumíš na telku a zahálíš. A co teprve to ráno! Vstaneš a máš uklizený byt (aspoň tak hodinku... ~t~).

Ale průběžně uklízím i přes den (mytí nádobí, uklízení hraček atd.) kvůli výchovnému vlivu na syna - je zlatý nedávno si sám uklidil kostky, když jsem chtěla luxovat :-D

Pokud chceš dělat větší úklid - rozplánuj si jednotlivé místnosti na dny i na týdny - jedno pondělí uklidíš, koupelnu, další pondělí kuchyň, další pokojík.... A vyhazuj! Vyhazuj všechno, co nepotřebuješ!
Největší problém je, že kupíme věci, které nepotřebujeme a co hůř, které ani nepoužíváme. Proto pak máme doma takový bordel - protože máme moc věcí, které se musí složitě uklízet...

Tak při každém větším úklidu vyhoď pytel věcí, které nepotřebuješ, nechceš, nepoužíváš - zbytečně tam leží - co kdyby se někdy hodily - stejně si na ně nevzpomeneš :-D (to znamená z klasického bytu 3+1 vyhodíš 4 pytle zbytečností. Nemusíš vše vyhodit, odnes to třeba do bazaru, charity, postav to v bedně k popelnici (on si někdo ty poklady přebere :-D).

A neboj se, že bys dopadla s prázdným bytem - ony se ty věci zase brzy nakupí :-D

Za sebe můžu říct, že tyto vyhazovací úklidy mám děsně ráda. Někdy mi je věci líto vyhodit, tak si řeknu, že to třeba prodám na internetu - ale když to nikdo nechce třeba půl roku, tak co s tím?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.