| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sice diskuse probehla pred casem, prosla jsem si ji az ted a tak reflektuji..

..."Jsem katolička a moji rodiče mě vychovali v té rovině víry, kdy správný člověk má být skromný, sebeobětavý, neupozorňovat na sebe a spíš si uvědomovat všechny své chyby, než klady - natož o nich mluvit.
Dle mého názoru je to špatně. Když čtu bibli, nějak tam nenacházím takový extrém a sebemrskačství..."


Jezisova slova jiste znas - "..„Každý, kdo se povyšuje, bude ponížen, A KDO SE PONIŽUJE, bude povýšen.“ (Lk 14, 11).."
Tato slova jako udrzeni "Jezivovy linie" ve vychove tvych rodicu, a naopak vyvraceni tve "nepozornosti" z nalezeni jejiho zakladu v Pismu sv., by celkem stacili..
Pan ale nenabada timto cloveka k tomu, aby se vnimal jako hola nicota, kterou paradoxne svym zpusobem pred Nim skutecne je..
Tato slova hledi na CIL.Jen tak jim lze s Milosti B-zi spravne rozumet..A tim je nase věčnost, ne soucasny zivot ve "vyhnanstvi" na zemi..


...." Jeden můj známý - velký buddhista a v životě úspěšný člověk - je sebevědomý tak moc, až mi to občas připadá úsměvné. Mnohem méně úsměvný už je ale fakt, že při svém povolání jde tak trochu i přes mrtvoly a s jeho vírou se to evidentně nevylučuje...."

Uspesny a "bezstarostny" zivot tady na zemi, prece neni udelem cloveka, ktery usiluje o věčnost..Jezis prece nikde nerekl, ze nas zivot bude spravedlivy, pohodovy, vzdycky bez vady..On rekl, ze On v jednote s Otcem, je spravedlivy..
A tak "uspesnost" v tomto zivote, nic nevypovida ani o hodnote cloveka ani o jeho o věčnosti, dokud se nepodivame na jeji PUVOD..


..." Zdravím Anantu , která mi poradila založit toto téma a říká o sobě, že je obojí- buddhistka i křesťanka zároveň a ptám se: Jde toto vůbec dohromady?
A vůbec, kde najít hranici mezi zdravým sebevědomím a sobeckostí?..."

Budhismus se vylucuje s krestanstvim v mnoha urovnich..Predne tou, ze na "konci" sve cesty věčného kolobehu duse v budhismu, tato splyne v nirvane s tou nejvyssi entitou, nebo "energii"..Krestanstvi naopak ukazuje zcela jiny zpusob "splynuti" s B-hem, v zachovani naseho VEDOMI o sobe..My nezanikneme, budeme si stale uvedomovat sami sebe i kdyz bude B-h vsechno ve vsem a my v Nem..
To je jedna z rovin, ktera mi prave rika o dokonale LASCE B-ha ke svemu stvoreni, jenz da Sam na sobe svemu tvorovi DOKONALY PODIL a zaroven zachova jeho byti..i tato rovina mne na krestanskem uceni pritahuje, protoze je DOKONALA v DAVANI a PRIJIMANI..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.