| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Při pročítání předchozích diskuzí mně zaujal příspěvek uživatelky daba - co neříkat ženám (párům), které nemohou mít dítě. Tak mě napadlo, co v takové situaci naopak odpovědět? Zatím bezdětné, co vám pomohlo?
Jsem právě ve věku, kdy se s podobnou situací u známých setkám (u přátel je to trochu jiné, tam člověk tak nějak intuitivně ví, co a jak). A když už mě ona žena poctí důvěrou, že mi sdělí takový intimní příběh, tak bych nerada jen koukala jak sůva z nudlí.
Většinou zažblekotám něco jako: "Tak to je mi líto, přeju ať to brzy vyjde!", ale když se o tom dotyčná chce bavit víc a odpoví mi na to: "Ale ono to asi nevyjde ...", tak už nevím.


Věci, které neříkat:


Ÿ „ Nemysli na to tolik a ono to přijde samo.“

Ÿ „ Ty máš štěstí. My bychom chtěli někdy být na chvíli bez našich dětí!“

Ÿ „ Možná, že kdyby ses nad tím tak nestresovala, tak…“

Ÿ „ Vím, jak se cítíš, nám také trvalo dva měsíce, než jsem otěhotněla.“

Ÿ „ Dám ti pár svých dětí!“

Ÿ „ Zase budu mít kluka. Doufala jsem, že to bude holka.“

Ÿ „ To byla nehoda. Nechtěla jsem být přes léto těhotná.“

Ÿ „ Mně stačí, abych si jen lehla do stejné postele jako můj manžel, a už jsem těhotná!“

Ÿ „ Možná Bůh nechce, abyste měli děti z nějakého důvodu.“

Ÿ „ A vy nechcete děti?“

Ÿ „ Zkusili jste….?“

Ÿ „Ty se máš, nemusíš brát pilulky.“

Ÿ „ Kolik stojí ….(umělé oplodnění, IVF, atd.)?“

Já přidám ještě. "Znám jeden pár a ti když už to vzdali, tak se jim narodilo...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.