| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zavařuju základy z důvodu úspory času - hlavně toho nákupního, nechci každý den běhat do krámu. V Itálii poblíž našeho ubytování v historickém centru jednoho přímořkého městečka nějaký obchod s masem, aby pohledal. V pekárně jsne kupovali pečivo a třeba pizzu, jinak se muselo autem so supermarketu, což se mi rozhodně nechtělo. Trh zrovna při ruce taky nebyl, jenom pouliční krámek se zeleninou na hlavní "třídě", kde byla ovoce a zelenina cca 3 x dražší než vČR (kupovala jsem ji tam, bylo to jednodušší než jet do toho super.... a nelituju, ale doplňuju, jak to někde může vypadat). Někdy právě z těchto důvodů zavařím masové základy - vepřové, hovězí, "švédské kuličky" ve vlastní šťávě - jenom osolím rychle opeču, dám do sklenic, zavářím 2 x 90 minut, mezitím 24 hodin pauza. Tenhle základ pak doplňuju místními specialitami. Jezdíme na 14 dní a mám třeba 6 sklenic, na rychlé řešení. Zavařování se nebojím, pamatuju, jak v mém dětství zavařovala babička po zabijačce maso na celý rok ( a domácí "konzervy" byly docela normální). vyvaruju se cibule, česneku, kamarádka ale jezdí na loď a zavařuje z důvodu nemožnosti nakupovat, zavařuje třeba i rajskou, roštěnky, s omáčkou, to jsem nezkoušela.

Ještě k té úspoře času - doma taky stojím u sporáku, ale co zamažu, to omeje myčka, kuchyňský komfort domácí kuchyně a "letní" někde v apartmánu se nedá srovnávat. Tam mi hlavně vadí, že většinou není trouba, hodně peču - i třeba zeleninu a tak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.