| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Anni,
tak jasně. Ale to okoukání pravopisu (vyjmenovaných slov, mně/mě, s/z) právě nesouvisí ani tak s ovládnutím jazyka jako s typem paměti. Mnohem těžší je vykoukat koncovky a ovědomit si, že pomněnka/pomněnce/pomněnku atd. je pořád stejné slovo. To už chce mít alespoň povědomí o skloňování, vědět, že jedno slovo může mít více tvarů....

Já zase "neslyším". Pro mě absolutně nepřipadá v úvahu jazyk naposlouchat. Abych dokázala slovo slyšet, musím vidět (alespoň v duchu, takže to slovo musím znát) jeho psanou podobu a na základě naučených pravidel (gramatika mi ani v němčině ani v angličtině problém nedělala) potom vyslovuju. S tím je právě u mě problém v angličtině, která je více intuitivní a to co většině lidí problém nedělá (naposlouchání), u mě prostě nefunguje. V němčině, kde jsou pravidla pro výslovnost dost pevná, mám problémy menší, v tom mozku to šrotuje líp. Ale pořád platí, že si to slovo musím nejdřív "napsat" hlavě, abych ho dokázala "slyšet" a následně vyslovit....

Jinak samozřejmě, že pokud je k dispozici česká škola a člověk to nemusí kompletně řešit sám, je to zase o něčem jiném...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.