| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"A jak mám poznat, že si veřící jen nevymýšlejí? Jsou různé psychické poruchy a ti nemocní také nepochybují o tom co cítí."

Myslíš, že všichni věřící jsou duševně nemocní?
Bylo tu napsáno, že mnoho lidí víra uchránila od depresí, sebevražd, zouvalství, beznaděje.... tuhle výhodu nevěřící nemají. Kdo má tedy větší šance být duševně zdravý - ten, kdo si myslí, že je na vše těžké sám nebo ten, kdo své trápění svěří do Ruky Boží?
Nejlíp to člověk pozná, když hledá a má srdce otevřené.




"Ale no tak, jako mladá holka jsem ještě lásku nezakusila a přece jsem nepochybovala, že existuje. Protože byla vidět kolem mě."

A vidíš, já znám jednu ženu, která na lásku nevěří. Neprožila ji. Neměla rodiče, nenašla si dobrého muže. Co asi prožila? Lásku ne. Znám ji 25 let a celou tu dobu od ní slýchám, že láska neexistuje, že ten, kdo vymyslel sex a vůbec vztahy, byl vyšinutý. Tak si vyber.
Na druhou stranu je třeba si ujasnit pojem lásky. Láska není sex ani vztah mezi partnery. Láska je cit, nejlépe je popsaná v Bibli v Korinťanech. Když někdo miluje, miluje celou svou duší, myslí, srdcem. Nehledí na chyby druhého, miluje ho i s nimi. A to tak silně, že je ochoten se za něho obětovat a třeba i položit život. Kolik z nás miluje opravu? Kolik si jen namlouvá, že miluje, ale ze vztahu utíká při prvních potížích. Dneska se razí fenomén užívání. Co nejvíc si užít a když mě protějšek k užívání nevyhovuje, najdeme si jiný. Tohle ale není láska. Láska je věrná navždy, nedá se vyrvat ze srdce.




"Krásná agitka. Důkazy žádné. Někomu to stačí."

Napsala bych ti : krásná odpověď, ale střílíš od boku, neb nemáš žádné argumenty, proč bych nemohla mít pravdu. Ale jak vidím, mohla bys to pochopit jinak, tak to radši smázneme, jo?
Někomu prostě stačí jen opakovat - nevidím, tedy nevěřím. Ale neudělá pro poznání nic.


"Hmm chm, urážky? To přece slušní věřící nedělají."

Jestli se tě něco dotklo, omlouvám se ti. Nenapsala jsem ale ani jednu urážku, nic, co by bylo proti tobě nějak zaměřené.
Ale jak jsem si tu na diskuzích všimla, nevěřící se k téhle fintě často uchylují, když nemají co rozumného napsat. Ne všichni, někteří diskutují, v klidu předloží svůj názor, ale někteří nemají co napsat, tak to otočí a napíšou, že věřící uráží. No jo, tohle asi taky neovlivním, ale je mi to líto, tam totiž končí všechny diskuze. A když vlastně nechce ten dotyčný diskutovat, pak nevím, proč se zapojuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.