| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kopřivo, v tomhle opravdu nejsem silná v kramflecích. Jak jsem pochopila (dost možná chybně), dogma je tvrzení, o kterém se v pravém slova smyslu pochybovat nedá. Tedy, pochybovat ano, ale ne tak, aby (věřící) člověk došel k názoru, že zaujímá jiný názor než je dogma, protože jinak není správným věřícím a staví se vlastně proti církvi.

Kdysi ve študáckých letech jsem o tom něco přečetla a pochopila jsem tehdy, že součástí dogmatu je opravdu i ta "technická" stránka věci, tj. Marie počala jako panna, otěhotněla jako panna bez pohlavního styku s člověkem, a hybnou silou početí jejího dítěte byl Duch Svatý.
A já ani celkem nemám potřebu zpochybňovat možnost, že se to mohlo i stát, dějou se věci na tomhle světě, které nakonec nemusí být schopný pochopit nikdo. Ale být to dneska a mít tu možnost ověřit, jak se to má s fyzickou podstatou zrozence, moc bych stála o toto zjištění. Jen se obávám, že v rozporu s přáním konkrétní církve, která by o toto asi moc nestála.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.