| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já máma astigmatismus, moje maminka taky. Bylo mi řečeno, že je to špatné zakřivení rohovky. Neměla jsem v podstatě problém, až na výšce vlivem špatně čitelného meotaru atd. jsem začala hodně zaostřovat a mračit se a tak jsem šla k doktorovi, dostala jsem diagnozu a slabé brýle. Nosím ale jen např. do kina nebo divadla...když potřebuju "správně zaostřit" opravdu do dálky(jinak sice vidím, ale z velké dálky třeba herce v divadle vidím dvojitě, jako " s duchy" když máte špatný signál na televizi). Třeba na řízení ani do běžného života je vůbec nepotřebuji a nenosím. Spíš musím vždycky dlouho přemýšlet, kde jsem je nechala, když je třikrát do roka potřebuju. Vada je to dědičná. S dcerou jsem byla ze zcela jiného důvodu na očním cca 2 měsíce po narození a hned mi doktorka řekla, že bude mít asi astigmatismus. Momentálně má už 5 let a nikdo to neřeší. Upřímně je to pro mě tak minimální problém, že mě ani nenapadlo nad tím dumat a řešit nějaké lasery apod. Ale pochopitelně tomu zase tak nerozumím. Možná může být slabší a silnější...to nevím. Záleží asi jestli má syn "problém" a jestli opravdu špatně vidí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.