Bakteriostatická jsou z těch často viděných např. makrolidy - tam patří třeba Klacid.
Výběr ATB souvisí s citlivostí bakterií na jednotlivé typy antibiotik a s průnikem jednotlivých typů ATB do tkání (např. některá nepronikají v dostatečné koncentraci do moči apod.)
Lékař je tím pádem vybírá ATB, které proniká do zanícené tkáně, a takové ATB, aby na ně cílová bakterie byla citlivá. To zjistí buď podle kultivace a určení citlivosti (což ale dlouho trvá), nebo na základě toho, jací původci dané onemocnění zpravidla způsobují. třeba zánět močového měchýře bývá nejčasteji způsoben E.coli. To většinou stačí k volbě ATB. Obvykle se mezitím dělá kultivace s citlivostí a popř. se pak ATB změní, pokud to byl neobvyklý či necitlivý původce.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.