| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

dlouho jsem váhala jestli napíšu svůj názor. Hlavně proto, že mě za něj nejspíš většina odsoudí.
Četla jsem jen část reakcí a myslím, že ani jednou z toho co jsem četla nenapsal nikdo kdo má doma postižené dítě. Zajímal by mě názor těchto lidí...

Za sebe řeknu na rovinu,že kdyby mi někdo řekl, že porodím postižené dítě, tak s rozhodnutím neváhám a je jasné - potrat. Ačkoliv v šestém měsíci je to podle mne pro ženu opravdu psychicky hodně náročné, protože musí vlastně normálně porodit.
Než mě začnete kamenovat - jsem máma dvou nevyléčitelně nemocných dětí :-( a kdyby starší onemocněl jen o pár týdnů dříve, tak druhé dítě už rozhodně nikdy nechci. Ano, miluji své děti, ale život naší rodiny to změnilo. Ustáli jsem to, jsem rodina, ale umím si představit náš život štastnější.

Zakladatelka této debaty by si měla uvědomit, jak bude její další život s postiženým dítětem vypadat..... nejspíše to změní vztahy v rodině. Neříkám, že se rodina rozpadne, to rozhodně ne.
Taky by si měla uvědomit materiální náročnost - žili by jste jen z jednoho platu. Mimochodem od nového roku by měli platit dost šílené změny a jsou poměrně likvidační právě pro rodiny s postiženými dětmi. Uplně se ruší prodloužené rodičáky, takže prostě po skončení normální délky rodičovské je nárok už jen na příspěvek na péči a tam to změnili takovým stylem, že kdo ví na co kdo dosáhne..... Takže otázka zní? zvládnete žít z jednoho platu , ustojíte tohle? pokud máte již děti, nebudou o něco ochuzeni tím ,že veškerá péče bude o postižené dítě?

Myslím ,že tvůj manžel má celkem správné racionálí názory, a možná by jsi se nad nimi měla zamyslet.

Budu držet pěsti, aby jste se nemuseli rozhodovat, aby bylo vše v pořádku.

Ale nemaluj si život s postiženým dítětem a později vlastně i dospělím nějak růžově. Je to závazek na celý život. Máš na to sílu? fyzickou i psychickou? Protože z takového života již není uniku......

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.