| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem ráda, že nejsem sama. Já bych v případě, že by mé budoucí dítě mělo být vážně postižené (tím nemám na mysli slepotu nebo hluchotu, ale třeba ochrnutí, těžkou mentální retardaci apod.) na potrat taky ŠLA.
Přijde mi zvláštní, že tolik lidí vnímá péči o postiženého člověka jako obohacující. ~a~
Jistě, asi už pak budete vnímat život jinou optikou, ale přesně jak jsi psala - vím, že to vyzní takhle napsané hnusně, ale je to tak - postižené dítě celé rodině zničí život. Je to hnusné, ale je to tak.
Ostatní děti budou zcela odsunuty na vedlejší kolej, při sebesilnější snaze se jim věnovat, už na ně nebude ani čas ani energie, všechnu spolkne postižené dítě. Manželský život rovněž v troskách, protože postižené dítě vyžaduje dohled a péči 24 hodin denně a to doslova! Většina chlapů na tohle nemá, tak dřív nebo později od rodiny utíká. Ve finále je na to žena nakonec stejně sama.
A to nemluvě o penězích, které se musejí vrazit do různých léků, rehabilitací, ozdravoven, přístrojů ... běžná rodina bez pomoci (přátel, rodiny, veřejné sbírky...) nemá absolutně šanci toto ufinancovat.
Těžce postižené děti obyvkle žijí zlomek doby, co žije zdravý jedinec, takže nakonec po 20 letech přežívání a trápení stihne ještě vlastní dítě pochovat. Neměla bych sílu na to obětovat život péči o dítě a vědět, že to stejně nemá cenu.
Znám jednu rodinu s postiženým dítětem a jsem rozhodně proti zachraňování za každou cenu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.