| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano Dolly mám to stejně, nemohla bych zabít své dítě. Od chvíle kdy jsem viděla to pulsující srdíčko na utz pro mne bylo dítětem. Já to cítím tak, že na takové rozhodnutí prostě nemám právo a nemohla bych s tím žít. Podotýkám že nejsem věřící (spíš naopak). A zrovna slepota mi ani nepřijde jako postižení u kterého bych o tom vůbec přemýšlela.

Naštěstí jsem zatím přímo před takovou volbou nestála, ale uvažovat o tom potenciálně jsem musela u druhého těhotenství, kdy nám vyšly špatně krevní testy. Tlačili na mne doktoři jít na genetiku a na amnio. Tenkrát jsem o tom dost přemýšlela a probírali jsme to s manželem. Odmítla jsem to a mimochodem dost jsem si "užila" s tím že mi to neustále někde předhazovali. A dcera je naprosto zdravá.
Já v tom měla jasno celkem rychle, zvlášť když jsem si spočítala v jakém týdnu by na event. potrat mělo dojít, tak za mně nebylo co řešit. Řekla jsem si že věřím a doufám, že se dokážu postavit osudu čelem, ať už by nám uchystal cokoliv. V kontextu toho co člověk občas čte (i třeba tady na rodině) co se může stát, mi nepřijde že to čím někdy prognózy straší, je to nejhorší co se může stát. Co by některé mámy daly za to kdyby jejich dítě žilo, byť postižené.

Ale jsem moc ráda že mne tenkrát manžel podpořil. Myslím že u něj to bylo hodně dané tím, že jsme už dítě měli - náš prvorozený se narodil předčasně, byl v pořádku, ale při chození na JIP vídal ty dětské drobečky "bojovníky", takže si dokázal blíže představit jaké mimčo je v bříšku. Ale chlapi to obecně mají jinak, dítě je pro ně "reálné" až po narození, to mi sám potvrdil.

Samozřejěm vím že péče o postižené dítě je náročná, ale kdyby se cokoliv stalo našemu již narozenému dítěti, tak pro něj přece udělám první poslední, a stejně to mám i stím ještě nenarozeným.

A dodala bych že 100% jistotu stejně nemáš nikdy, člověk dopředu nemůže vědět co se stane během porodu a v průběhu dalších let. Nikdo nemá záruku že dítě neonemocní, nestane se úraz apod. Stejně tak jako nemáš záruku že se ti podaří znovu otěhotnět.

Každopádně přeju ať je vše OK, buď v pohodě a nestresuj se :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.