| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vyčetla jsem, že ucpané střední ucho je z přehnaného čištění ~d~

Propíchnutí bubínku
Akutní zánět naopak bolí velice, pacient cítí, že má zalehnuté uši a špatně slyší. Jednou z možností léčby je takzvané propíchnutí bubínku. Při umrtvení se vypustí hromadící se tekutina, která pak vytéká několik hodin. Nemocnému je hned lépe a zabrání se možným komplikacím i samovolnému prasknutí bubínku. Někdy je přitom nutné užívat antibiotika.
Ale proč se při zánětu středního ucha bubínek někdy propichuje a jindy ne? Důvod je jednoduchý. Propíchnutí ucha bolí, takže by si - teoreticky řečeno - mohl pacient stěžovat či lékaře dokonce žalovat. To se na západ od našich hranic čas od času skutečně děje. Proto tamní a dnes už i někteří čeští lékaři záněty někdy léčí jen antibiotiky.
Podle Jana Pasky to však není ideální: "Propíchnutí ucha přináší okamžitou úlevu. Škodlivý sekret odteče a ucho má možnost se samo vyléčit i bez antibiotik, jejichž nadměrné užívání je škodlivé. Vyvolává totiž rezistenci vůči bakteriím a oslabuje imunitní systém organismu."

Vakcína ochrání jen před částí zánětů
Novou očkovací látku omezující riziko vzniku onemocnění zánětem středního ucha, jímž trpí především děti, vyvinuli vědci z Univerzity obrany v Hradci Králové. Jak vysvětluje Petr Janoušek z ORL oddělení Nemocnice Na Homolce, vakcína bude chránit jen před malou částí zánětů, které jsou způsobeny bakteriemi. Většina zánětů je virového původu. Zjednodušeně řečeno jde o takovou rýmu v uchu. Nezaberou na ni antibiotika a vakcína před ní také neochrání.

Co způsobuje bolesti ucha
* Ušní onemocnění (zánět zevního zvukovodu, zánět středního ucha, úraz ucha, nádor v uchu).
* Zánět příušní žlázy, například příušnice, děti jsou proti tomu už očkované. To ale neznamená, že je nemohou dostat, vakcína není stoprocentně účinná.
* Problémy stomatologického charakteru (záněty při kořeni zubu a jeho okolí, obtížné prořezávání zubů moudrosti).
* Bolesti v krku (po operaci krčních mandlí, angína).
* Onemocnění čelistního kloubu (záněty, zranění a další).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.