| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám to nejak podobne v určitých situáciách (telefonovanie, jazda vlakom, neznáme miesta, rozhovor s cudzími ľuďmi, aj šoférovanie). U mňa je to spojené s nízkym sebavedomím a sebadôverou. A tiež sa to zhoršilo počas materskej, nemám prirodzenú potrebu kontaktu s ľuďmi a postupne som sa tak izolovala a zakuklila do seba, že som mala problém aj vyniesť kôš so smetím keď bol niekto (suseda s dieťaťom) na ulici pred domom. Tiež pocit nepotrebnosti a zároveň pocit bezmocnosti rozhodovať spontánne o svojom živote, toho že rodina po mne niečo vyžaduje (deti, manžel, rodičia ) že niečo musím (pocit zodpovednosti, strach z budúcnosti). Pocit osamelosti (denne niekoľko rokov sama s deťmi, manžel prichádzal večer odchádzal skoro ráno) a zároveň neschopnosť nadviazať priateľstvo aj keď susedy sa núkali, máme rovnako staré deti ale ja nie som schopná denne sa s niekým stretávať, kávičky raz u jednej u druhej u tretej, veľmi ma to vyčerpáva.

Pomohol mi návrat do práce.
Prvý úspech našla som si prácu sama, aj keď som si myslela, že ako takmer 40tnička, s dvomi malými deťmi, ďaleko od akýchkoľvek predchádzajúcich pracovných kontaktov. Zistila som že po x rokoch doma nie som až tak "out".
A hneď problém, najlepšia dostupnosť - vlak. Nedalo sa nič robiť, buď ostať doma (sama, deti sú už v škole a školke) alebo zaťať zuby a ísť vlakom. Najprv s manželom, potom aj sama, zistila som že je to absolútna brnkačka, dôležité je ísť do toho a pravidelnosť, po pol roku už dojdem vlakom kamkoľvek.
Zas problém - výluka vlakov na 3 mesiace. Takže ako sa dopraviť do práce? AUTOM, vo veľkomeste, zápchy, agresívni šoféri... Mala som neskutočný stres ale "keď musíš tak musíš", najprv s manželom, teraz už v pohode sama (pomohol mi prírodný liek na ukľudnenie, inak by som sa v strese ani nepohla na križovatke - robím hrozné blbosti keď som v nepohode).

A tieto malé kročiky - úspechy mi pomáhajú aj čo sa týka celkovej duševnej pohody, viac si verím, viac skúšam, vyhovuje mi že v práci som v kontakte s ľudmi, inak som komunikatívna, ľudia sa so mnou radi rozprávajú ale musím byť vhodená do kolektívu, sama si kontakt nevytvorím, keby som sedela v kancli sama tak som schopná z neho za celý deň nevyliezť a k nikomu sa neozvať.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.