já myslím (z toho co jsem někde četla v jakési recenzi) že tahle paní to právě pojímá tak trochu jako ukázku střetu dvou kultur - poukazuje na rozdíly mezi důrazem na velký dril dětí na straně východních kultur a důrazem na "modlu" individuality a "cochcárny" (tj. dítě si může dělat co chce) v kultuře americké (resp. euroamerické). Myslím že jde jen o srovnání, ne žádné vnucování způsobu výchovy lidem kteří to takhle nechtějí. Mimochodem - přístup k bezpečnosti dětí v Číně je pro nás taky nepochopitelný zase opačným extrémem - tam dítě není tak přepečlivě opatrováno a ochraňováno (ostré nástroje v rukou - fajn, jízda na motorce s matkou bez helmy - fajn atd...) narozdíl od zdejšího společenského úzu (helmička pro batole které se učí chodit, veškeré dostupné ochrany na sporty apod.)
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.