| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak zkusím napsat nějaký pokec k zavařování.
1. Umyju, vypeckuju a rozňahňám ovoce. U meruněk je to jednoduché, u rybízu težší, mixovala jsem a pasírovala přes sítko.
2. Umyju a nachystám si sklenice, je dobré je mít předehřáté třeba v troubě.
3. Zpravidla postupuju dle návodu na pytlíku želírovacího přípravku. Ten poslední chtěl, napřed vařit samotné ovoce (za stálého míchání, rádo se připaluje), pak přisypat cukr se zavařovacím přípravkem a ještě vařit, časy dle konkrétního přípravku.
4. Nalívám do připravených sklenic, zavíčkuju, otočím dnem vzhůru, nechám vychládnout. Je dobré mít připravenou čistou hadru, je to fakt hodně horké, ať si nepopálíš prsty při zavíčkovávání a obracení.

Používám obyčejný cukr a želírovací přípravek. Cukru zhruba na 1kg ovoce, 1 kg cukru, ale zpravidla se na kyselejší ovoce dává víc, na sladší míň, někdy je to napsané taky na tom přípravku.

Nejhorší mi přijde to chystání ovoce, vaření je pak už v klidu. Nalívání do skleniček je težší, hodil by se dole široký cedník, někde jsme to viděla, já mám vždycky pak hodně upatláno.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.