| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Právě jsem dětem dočetla nějakého Čapka, naprosto běžně mluví o kávě k snídani, jako by to byl běžný dětský nápoj. A kdo ji nepije, těžko přemůže draka.

V hodně zemích děti pijí kávu od malička, je to ostatně bezpečnější než voda – káva je převařená a kávovník roste často na zahradě jako u nás rybíz, čaj je drahý a nedostupný.

Koukala jsem, jak připravují kávu tam, kde ji běžně podávají nejmenším dětem – otrhají zrna, usuší, odstraní slupky, lehce opraží a pak povaří ve vodě s cukrem.
Vyšší příjmové vrstvy klidně poručí normální kávu pětiletému dítěti v restauraci.

Mě vlastně dávala kávu od malička babička – bílou kávu, tj. asi 1–2 lžičky mleté kávy + cukr na celou konvici mléka (trik, jak do mě dostat mléko).


Takže jak to vlastně je? Od jakého věku děti opravdu mohou kávu (v přiměřeném množství)? Je to pravda nebo pověra, že káva dětem škodí? A jak je to u vás?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.